Închide meniul

Milionarul român care a cheltuit o sumă uriaşă într-o zi dă de pământ cu Gigi Becali: “Arogant! E o ruşine foarte mare”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 16 iulie 2025, 15:16

Comentarii
Milionarul român care a cheltuit o sumă uriaşă într-o zi dă de pământ cu Gigi Becali: Arogant! E o ruşine foarte mare

Gigi Becali / Hepta

Gigi Becali a fost desfiinţat pur şi simplu în direct după ultima umilinţă pe care a încasat-o. Cei de la FCSB s-au făcut de râs în Andorra, acolo unde au pierdut meciul contra celor de la Inter d’Escaldes, în primul tur preliminar al Champions League. Campioana a reuşit însă calificarea în turul 2 preliminar din Champions League pentru că învinsese la Bucureşti cu scorul de 3-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a fost însă atacat fără menajamente de către rivalul său. Milionarul român a dat de pământ pur şi simplu cu latifundiarul din Pipera.

Gigi Becali, umilit de marele său rival

Gigi Becali a ajuns de râsul rivalilor după bătaia încasată de FCSB în Champions League, de la anonimii din Andorra. Neluţu Varga, patronul celor de la CFR Cluj l-a catalogat drept arogant pe latifundiarul din Pipera şi spune că FCSB a încasat o mare ruşine pentru România. Varga tocmai a cheltuit 1,6 milioane de euro într-o singură zi pentru a o scăpa de datorii pe CFR Cluj.

Mai mult, Varga şi-a adus aminte de ironiile la care a supus-o Becali pe CFR Cluj în ultimii ani. „FCSB a fost aproape de o rușine foarte, foarte mare. Așa se întâmplă când ești arogant. Așa se întâmplă când ești cu nasul pe sus. Uite, vine fotbalul și te reașază cu picioarele pe pământ, te reașază într-o zonă a decenței.

Cred că cel mai bine ar fi pentru FCSB, care acum a văzut cât este de greu cu echipele mici, să nu mai vorbească despre alții. Să nu ne mai dea atâtea sfaturi și să ne spună ce avem de făcut. Să-și vadă de treaba lor, pentru că uite, viața te pedepsește”, a tunat Varga, conform fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Varga nu s-a oprit aici. Spune că şi-ar fi dorit ca echipa lui Becali să încaseze ruşinea completă şi să fie eliminată de către echipa din Andorra din turul 1 preliminar din Champions League. Mai mult, a avut un sfat pentru şeful celor de la FCSB. I-a transmis să fie mai decent în declaraţii şi să nu le mai ironizeze pe rivalele din Liga 1.

Mai mult, Varga speră ca Becali să înveţe din acest eşec şi să meargă mai departe cu FCSB în cupele europene. “Vă spun, la modul cel mai sincer, că nu mi-aș fi dorit ca FCSB-ul să nu se califice, deși știu că, de partea cealaltă, sentimentele sunt total opuse. În primul și primul rând, eu sunt român și e bine că, până la urmă, FCSB-ul s-a calificat.

A văzut acum și Gigi Becali cum e să te chinui o echipă mică. Cum e când ai probleme. Cum e când nu câștigi pe bandă rulantă. Este extrem de frustrant și tocmai de aceea îi transmit un singur lucru. Să-și vadă de treaba lui, pentru că nu știi niciodată când Dumnezeu dă cu parul.

Reclamă

Le urez succes mai departe în cupele europene. Să ajungă cât mai sus, dar asta e o lecție din care trebuie să învețe și să nu mai fie atât de aroganți. Nu se știe niciodată ce surprize neplăcute poți să ai.

Bine că s-au calificat, dar sunt convins că au învățat multe din dubla cu formația din Andorra. O dublă care, cred eu, i-a adus cu picioarele pe pământ. Mai multă decență nu strică”, a fost mesajul transmis de Neluțu Varga pentru Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:05
Flamengo, gata să dea o lovitură istorică pentru fotbalul brazilian! Starul din Premier League, gata să semneze
17:49
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 26 ianuarie
17:48
La ce echipă din Formula 1 e dispus să investească Christian Horner, fostul șef de la Red Bull
17:47
Spectacol în prima repriză la Oțelul – Csikszereda! Gafă de Liga 3 și gol de Champions League
17:21
Fotbalistul de Mondial care nu știa regulile jocului! Cel mai bizar moment din istoria turneelor finale, sub ochii unui român 
17:17
Conducerea s-a ținut de cuvânt: Cătălin Cîrjan și-a prelungit contractul cu Dinamo. Clauza de reziliere fixată
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Orașul comandat de Ceaușescu își scoate la licitație stadionul. Prețul de pornire e de sute de mii de euro 3 Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd” 4 Transferul anunțat în direct, după FCSB – CFR Cluj 1-4: „Da, e adevărat” 5 Gigi Becali, anunț despre viitorul lui Elias Charalambous după ce FCSB a fost umilită de CFR Cluj 6 Prima măsură radicală anunţată de Gigi Becali după ce FCSB a fost umilită de CFR şi riscă să rateze play-off-ul!
Citește și