Rapid şi CFR Cluj au remizat în Giuleşti în derby-ul etapei a doua din Liga 1, scor 1-1. După meci, Victor Angelescu a vorbit despre tensiunile care au apărut după ce Dani Coman i-a luat apărarea lui Cristi Săpunaru în deja cunoscutul scandal şi a a făcut acuzaţii grave la adresa membrilor din conducerea clubului.
Acţionarul minoritar al alb-vişiniilor nu s-a lăsat mai prejos şi a dezvăluit că şi el a auzit anumite detalii despre fostul portar din Giuleşti, în prezent preşedinte la FC Argeş.
Victor Angelescu “înteţeşte focul” în conflictul cu Dani Coman
Angelescu a ţinut să lămurească tensiunile apărute după prima etapă între conducerea rapidistă şi Dani Coman. În contextul scandalului “Săpunaru”, fostul portar din Giuleşti a venit cu o serie de acuzaţii grave şi a spus că cei care reprezintă “de sus” alb-vişiniii erau de fapt cei care consumau alcool şi fumau în vestiar.
Acţionarul minoritar al giuleştenilor nu a lăsat lucrurile aşa şi a ţinut să îl ameninţe pe Coman, declarând că şi el a auzit lucruri despre actualul preşedinte de la FC Argeş. În plus, Angelescu a vrut să “îngroape” scandalul cu Săpunaru şi să transmită că nu scandalul în care a fost implicat fostul fundaş a fost motivul pentru care nu a mai rămas la club.
“Meciul cu FC Argeș a trecut. Eu am o relație bună cu Dani Coman, sau, cel puțin, aveam. Înțeleg că e supărat de anumite lucruri, dar să vorbească de la alții nu e OK. Și eu am auzit multe despre Dani Coman și nu am vorbit niciodată despre el.
Am avut o relație bună, am vorbit despre jucători, am avut jucători împrumutați acolo. Nu cred că e normal ce a spus. Am auzit foarte multe lucruri pe care nu vreau să le comentez. Președinte care e impresar și face transferuri.
E rapidist, e normal să aibă o părere, nu înțeleg care e problema. E ultima oară când vorbesc. Noi nu am avut o anchetă despre alcool. Nu de la noi a plecat. Nu asta a fost motivul pentru care Cristi nu a mai rămas în club.
Motivul a fost că Mauro Pederzoli a venit, a fost o oportunitate. Dan l-a adus aici de la Parma. Pentru noi e terminat scandalul. E normal să i se scandeze numele (n.r. lui Cristi Săpunaru), este o legendă a noastră, îl respectăm foarte mult.

Are o anumită problemă cu cineva, e un proces, suntem interesați de ce o să se întâmple. Nu avem nimic cu el. Îl respectăm, e o legendă. S-a făcut un mare caz. I-a expirat contractul. Am răspuns la toate întrebările, nu vreau să mai insist. Toate legendele au abonament pe care îl primesc, inclusiv cu soția. Bănuiesc că și Cristi a primit“, a declarat Angelescu, potrivit gsp.ro.
- Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
- E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
- Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
- OFICIAL | Beni Nkololo a plecat de la CFR Cluj! Francezul va evolua în Grecia
- Mihai Pintilii: “Ordinele la FCSB le dă doar Gigi Becali”! Cine e antrenorul principal al campioanei