Închide meniul

Mihai Stoica l-a făcut praf pe Sebastian Colţescu, după victoria cu FCSB-ului cu Petrolul: “Dă-le fundașilor drujbe”

Publicat: 21 iulie 2025, 9:32

Comentarii
Mihai Stoica l-a făcut praf pe Sebastian Colţescu, după victoria cu FCSB-ului cu Petrolul: Dă-le fundașilor drujbe

Profimedia Images

Mihai Stoica l-a făcut praf pe Sebastian Colţescu, după victoria FCSB-ului cu Petrolul, scor 1-0. Preşedintele Consiliului de Administraţie al campioanei s-a declarat extrem de nemulţumit de modul în care campioana a fost arbitrată la duelul de pe “Ilie Oană”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a subliniat momentele controversate ale duelului cu Petrolul. El a transmis că Sebastian Colţescu nu a acordat faulturi în favoarea campioanei şi a transmis că roş-albaştrii ar fi meritat să primească penalty la faultul comis de Roche asupra lui Andrei Gheorghiţă, în prima repriză.

Mihai Stoica l-a făcut praf pe Sebastian Colţescu, după victoria cu FCSB-ului cu Petrolul

Totodată, Mihai Stoica speră ca FCSB să nu mai fie arbitrată de Sebastian Colţescu, amintind şi de alte momente controversate din meciurile trecute ale campioanei, în care arbitrul se afla la “centru”.

“Eu sunt foarte nemulțumit de arbitrajul lui Colțescu. Acum aproape doi ani de zile a făcut o greșeală în favoarea noastră, a dat un penalty, nu e vina noastră. De atunci, meci de meci ne dezavantajează în mod evident.

Acum ne-a arbitrat cu o ostilitate, eu nu am văzut așa ceva. Câte faulturi a făcut Keita la Olaru… Nu poți să îi lași să lovească așa, au lovit, jocul a fost bărbătesc. Ce s-a întâmplat la Șut în careu, înțeleg că nu sunt reluări. El văzuse, în ochii lui (n.r. Colțescu), Ricardinho îl trăgea de picior pe Șut, nu îl lăsa. Era 1-0 pentru noi. Nu înțelegea cum putea ăla să facă așa ceva.

Reclamă
Reclamă

(n.r. Despre faultul lui Stoian asupra lui Jyry de la mijlocul terenului, din prima repriză) Se poate da roșu, între galben și roșu, se poate da roșu. La Popescu e galben (n.r. la faza din finalul meciului, când Popescu își lovește un adversar cu cotul).

În debutul meciului Keita îl pune pe jos pe Olaru, nu se dă nimic. Vine Boțogan cu niște procedee de tatami, nu se dă nimic. Lui Boțogan pentru o chestie mult mai scurtă i-a dat galben. Dacă poți să calci în asemenea hal în careu și nu se dă nimic, eu zic în felul următor: dă-le fundașilor drujbe.

Colțescu e în careu, vede că îi sare gheata, se uită să vadă urmările. Dacă dădea penalty, îi spunea cineva ceva dacă vedea că i s-a făcut piciorul cât buturuga?

Reclamă

La Colțescu mă aștept la orice, el a dat gol valabil când Otele a făcut foarfecă și i-a dat cu piciorul în cap lui Crețu (n.r. într-un meci contra lui CFR Cluj disputat în urmă cu ceva timp). M-aș bucura dacă ar putea să ne evite”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Mihai Stoica s-a enervat după meciul cu Petrolul

Preşedintele Consiliului de Administraţie al celor de la FCSB, Mihai Stoica a răbufnit după meciul contra celor de la Petrolul, scor 1-0. Oficialul campioanei a postat pe reţelele de socializare imaginea cu piciorul umflat, dar şi plin de sânge al lui Andrei Gheorghiţă.

Cei de la FCSB au cerut penalty în minutul 20 al meciului, după ce Andrei Gheorghiţă a fost călcat de către Roche în careu. Mai mult, jucătorul celor de la FCSB a rămas şi descălţat la această faţă. Sebastian Colţescu nu a acordat penalty şi nici nu a fost atenţionat din camera VAR.

La scurt timp după încheierea meciului de la Ploiești, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB a postat pe Facebook o fotografie cu glezna lui Gheoghiță alături de un mesaj ironic. Glezna jucătorului de la FCSB arăta atât de rău după faza din minutul 20. „Asta e glezna lui Andrei Gheorghiță, dar nu e penalty. Mulțumim”, a fost mesajul dur al lui Mihai Stoica.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:33
FotoAtmosferă superbă la Cipru – România! “Deşteaptă-te, române” a răsunat la Nicosia
22:17
LIVE SCORESan Marino U21 – România U21 0-1, în preliminariile pentru Campionatul European din 2027. Tricolorii caută primul succes
22:00
LIVE TEXTCipru – România 1-2. “Dublă” Drăguş! Dennis Man, ratare imensă
22:00
Denis Drăguş a deschis scorul în Cipru – România după 90 de secunde. A reuşit dubla în minutul 18
21:43
LIVE SCOREBosnia – Austria 0-0. Meci “de foc” în grupa României. Programul preliminariilor World Cup 2026
21:34
Barcelona nu revine pe Camp Nou! Catalanii au anunţat că vor juca pe un stadion de 6000 de locuri cu Valencia
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 3 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 4 Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup 5 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 6 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam”
Citește și