Bănel Nicoliţă, uimit de gestul grosolan al lui Florin Tănase: „Momentul ăla în care nu mai judecă”

Publicat: 24 iulie 2025, 8:42

Comentarii
Bănel Nicoliţă, uimit de gestul grosolan al lui Florin Tănase: „Momentul ăla în care nu mai judecă

Florin Tănase, în timpul unui meci - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Florin Tănase a fost în prim-plan pe finalul meciului Shkendija – FCSB 1-0, din prima manşă a turului 2 preliminar al Ligii Campionilor. Decarul lui Becali a fost eliminat pe final după o intrare grosolană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 79, Tănase a intrat prin alunecare cu talpa sus, la jumătatea tererenului, fiind eliminat într-un moment în care echipa sa era condusă şi avea un om în plus. Bănel Nicoliţă susţine că doar frustrarea a dus la o asemenea decizie.

Bănel Nicoliţă, uimit de gestul grosolan al lui Florin Tănase

„Ce nu mi-a plăcut pe început de campionat e că nu se mai înțeleg cum se înțelegeau ei. Și Tănase vine după o frustrare. Îl cunosc pe Tănase, am jucat cu el. Niciodată nu lovea în halul ăla.

A venit momentul ăla în care nu mai judecă, pe o minge la jumătatea terenului. O pun pe o chestiune de frustrare, de nervi că nu a ieșit nimic per total echipei”, a spus Bănel, citat de fanatik.ro.

Ce suspendare riscă să primească Florin Tănase

Florin Tănase a fost eliminat în Shkendija – FCSB 1-0 și riscă să primească o suspendare uriașă. Atacantul campioanei României a văzut direct cartonașul roșu după o intrare prin alunecare asupra lui Latifi.

Reclamă
Reclamă

Ilie Dumitrescu și Florin Prunea s-au declarat convinși de faptul că Florin Tănase va primi o suspendare de minim trei etape, după intrare extrem de dură din meciul de la Skopje.

„E un atac dur, nu cred că va lipsi doar la retur. Eu cred că va lipsi minimum 3 etape, deci și în turul următor. Dacă Bîrligea nu se va reface, vom juca meciul retur fără atacant. Desigur, poate fi Miculescu. Dacă Doamne ferește se rupe, mai e până la meci. Dar să joci un asemenea meci de Champions League fără atacant”, a declarat Florin Prunea, conform digisport.ro.

„Da, este o pierdere. E o pierdere importantă pentru meciul retur. Chiar dacă revine Bîrligea, nu se știe cum va fi. Câte zile s-a antrenat Bîrligea? Ai nevoie de el, să atace, dar nu știi cum va fi”, a declarat și Ilie Dumitrescu, conform sursei citate anterior.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:48

Plecare de ultim moment de la Dinamo! Nuno Campos nu se mai bazează pe el

19:17

„Aș spune că încă nu!” Chiar dacă a bătut Juventus, Cristi Chivu este nemulţumit

18:47

Jucătorul de 1.500.000 de euro din Liga 1, pus pe liber!

18:30

Cătălin Preda, campion european la Paris la high diving

17:49

Revenire importantă la Universitatea Craiova. Coelho se bazează pe el la meciul cu FC Argeş

17:24

VIDEORomânii fac spectacol în China! Stanciu marchează, Ioniţă pasează decisiv

1 Zeljko Kopic, rivalul lui Dinamo: croatul este pe lista unui club de top din Liga 1 2 Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros” 3 Transfer la Dinamo. Jucător de naţională, acord pentru trei ani! 4 FotoCum arată acum Cătălina Ponor, la 9 ani de la retragerea din gimnastică. Imaginile vorbesc de la sine 5 Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut 6 Lovitură de teatru! S-a blocat transferul lui Assad Al Hamlawi, iar acum negociază cu un alt golgheter din Liga 1
Citește și