Închide meniul

Gigi Becali se implică în conflictul dintre Mirel Rădoi şi Mihai Rotaru! Ce i-a transmis antrenorului oltenilor

Gabriel Zamfirescu Publicat: 29 iulie 2025, 10:35

Comentarii
Gigi Becali se implică în conflictul dintre Mirel Rădoi şi Mihai Rotaru! Ce i-a transmis antrenorului oltenilor

Mirel Rădoi și Gigi Becali/ Hepta

Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali îi dă sfaturi finului său, Mirel Rădoi. Antrenorul celor de la Universitatea Craiova a intrat în conflict cu patronul echipei, Mihai Rotaru, după meciul tur din turul 2 preliminar al Conference League, contra celor de la FK Sarajevo. Pe tehnician l-au deranjt declaraţiile omului cu banii al oltenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a avut un discurs dur la adresa lui Mihai Rotaru la conferinţa de presă de la finalul meciului. Apoi, cei doi au îngropat “securea războiului”.

Gigi Becali, intervenţie în forţă în conflictul dintre Mirel Rădoi şi Mihai Rotaru

După acest conflict, Gigi Becali i-a dat mai multe sfaturi lui Mirel Rădoi. I-a transmis că nu trebuie să îşi contrazică patronul, în fapt cel care îi plăteşte salariul la Universitatea Craiova. „Când e vorba de Mirel, niciodată să nu mă mai întrebi părere mea. Doar îi dau un sfat, ca naș. Nu îmi dau cu părerea, pentru că e finul meu și el este foarte orgolios. Îi dau un sfat ca părinte spiritual. Să slujească cu credință și să nu vorbească despre cel ce-i dă lui salariu.

Nu este frumos, atât. În rest, mai mult eu nu zic. Nu vreau să-l supăr pe finul meu. Nu stau eu să-mi dau cu părerea. Atât, un sfat. Să nu vorbească despre patronul său”, i-a transmis Gigi Becali lui Mirel Rădoi, conform fanatik.ro.

Gigi Becali se teme doar de CFR Cluj în lupta pentru titlu

Gigi Becali e cu gândul doar la returul din turul 2 preliminar al Champions League, contra celor de la Shkendija. Partida FCSB-Shkendija este miercuri seara, de la ora 20.30, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. În privinţa luptei la titlu, latifundiarul din Pipera este extrem de sigur. Doar CFR Cluj se poate bate cu FCSB la primul loc.

Reclamă
Reclamă

„Noi dacă am mâncat bătaie și a mâncat și CFR-ul bătaie, nici nu mai contează. Pe mine mă interesează numai CFR-ul, atât! Alte echipă nu mă mai interesează. Nu vor putea să țină pasul cu noi decât CFR-ul, atât. Așa cred. Atâta! Păi dacă a pierdut suntem de la egal la egal. Domne, pe mine nu mă interesează ce puncte fac ceilalți. Pe mine mă interesează CFR-ul că nu m-a depășit”, a spus Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Becali recunoaşte că înfrângerea celor de la CFR  Cluj cu FC Argeş a fost doar un accident. „N-au putere, mă! N-au forță! CFR-ul are putere. Ceilalți nu au putere să se poată lupta cu mine. Da mă, i-a bătut Argeșul… S-a întâmplat. CFR-ul e CFR, o echipă solidă, puternică, da?”, a explicat Becali care a dat exemplu şi podiumul din sezonul trecut de Liga 1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:17
Dinamo vrea să-l transfere pe George Pușcaș. Zeljko Kopic a confirmat: „E pe lista noastră”
17:10
Daniel Pancu i-a cerut direct transferuri lui Neluţu Varga: “Şi în trecut au fost probleme”
16:57
Kylian Mbappe îi calcă pe urme lui Cristiano Ronaldo! Starul francez, la un gol de istorie
16:50
Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus”
16:41
“Ce fizic urât are ăsta” Fostul fotbalist al FCSB-ului a dezvăluit discuţia dintre Mihai Stoica şi antrenor!
16:32
Cristi Chivu i-a surprins pe italieni înaintea Supercupei Italiei: „Nu meritam. Am primit un cadou”
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și