Închide meniul

“Un meci cu încărcătură sentimentală aparte?” Alexandru Musi, răspuns ferm înaintea derby-ului Dinamo – FCSB

Publicat: 29 iulie 2025, 16:54

Comentarii
Un meci cu încărcătură sentimentală aparte? Alexandru Musi, răspuns ferm înaintea derby-ului Dinamo – FCSB

Alexandru Musi, în timpul unei conferinţe de presă/ AntenaSport

Alexandru Musi a oferit declaraţii, înaintea derby-ului dintre Dinamo şi FCSB. Partida din etapa a patra a sezonului se va disputa sâmbătă, de la ora 21:30, pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Până la duelul cu marea rivală, FCSB va disputa returul cu Shkendija, din turul doi preliminar de Champions League. Partida se va disputa miercuri, de la 20:30, şi va fi în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY.

Alexandru Musi, reacţie fermă înaintea derby-ului Dinamo – FCSB

Alexandru Musi a fost întrebat dacă duelul cu fosta lui echipă va fi unul special pentru el şi a oferit un răspuns ferm. Mijlocaşul a transmis că duelul va fi unul dificil pentru Dinamo, însă în privinţa lui, nu va fi unul aparte.

Musi a subliniat că deşi a fost crescut de FCSB, a fost de mai multe ori împrumutat în Liga 1, astfel că nu a prins prea multe partide în tricoul roş-albastru.

“O să fie un meci greu cu campioana, dar ştiu ce grup avem, cum ne antrenăm, ştiu ce idei avem avem şi sper să ne facem treaba. Este fotbal, până la urmă am ajuns la Dinamo, este viaţa unui om. Acolo am crescut, aici pot să cresc în continuare, nu vreau să mă gândesc la asta. Vreau să-mi fac treaba la meci. Am păstrat legătură, am legat prietenii cum am legat şi aici. (Le spui secretul) Trebuie să ne facem treaba, nu trebuie să ne uităm la adversar. Cu siguranţă, trebuie să vedem ce fac ei, dar trebuie să ne facem treaba, dacă ne-o facem bine vom ieşi învingători.

Reclamă
Reclamă

M-am integrat foarte bine, băieţii m-au primit bine. Cu siguranţă, trebuie timp, suntem mulţi jucători noi, dar vom face treabă foarte bună.

(E un meci cu mare încărcătură sentimentală pentru tine, acesta cu FCSB) Nu este niciun sentiment, aşa…am fost plecat la Iaşi, după la Ploieşti, am avut doar 20 şi ceva de meciuri pentru prima echipă. (Cum crezi că vei fi primit de fanii stelişti?) Cu siguranţă nu bine (n.r. râde)”, a declarat Alexandru Musi, înainte de Dinamo – FCSB.

Cum vrea Dinamo să o bată pe FCSB. Andrei Nicolescu, dezvăluiri înaintea Derby de România

Andrei Nicolescu are mare încredere în jucătorii lui Zeljko Kopic înaintea Derby de România, Dinamo-FCSB. Dinamoviştii nu au un start deloc bun de sezon, dar speră să dea lovitura în disputa de pe Arena Naţională care va avea loc sâmbătă de la ora 21.30, în etapa a 4-a a Ligii 1.

Reclamă

Andrei Nicolescu vrea ca Dinamo să rupă blestemul cu FCSB. Echipa alb-roşie nu s-a mai impus în faţa campioanei din Liga 1 de nouă meciuri directe. Până la meciul cu Dinamo, FCSB joacă în Champions League. Partida FCSB-Shkendija este miercuri seara, de la ora 20.30, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

”Un derby e un derby. Energiile și emoțiile sunt la cote maxime. Cred că jucătorii se mobilizează cu totul altfel. Nu contează nici locul în clasament, nici forma sportiva, ci doar energia. Cu cât un club e mai unit, cu atât vă arăta mai bine”, a spus Nicolescu, citat de digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:54
Lindsey Vonn nu regretă participarea la Milano Cortina 2026: “Am ales să îmi asum acest risc”
10:39
Eroul lui Inter, semnal de alarmă după victoria dramatică cu Juventus: “Asta trebuie să îmbunătăţim”
10:10
Universitatea Craiova – FCSB LIVE TEXT (20:00). Derby “de foc” în Bănie. Echipele probabile
10:08
Mihai Stoica a făcut calculele pentru FCSB, înaintea derby-ului cu Universitatea Craiova: “Ne-ar aduce şi în lupta pentru titlu”
10:00
Ce au arătat echipele mici în Bahrain. Analiza lui Adrian Georgescu după testele de la Sakhir
9:43
Cristi Chivu a surprins, după victoria dramatică cu Juventus. Ce a spus despre jocul lui Inter
1 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 2 Alessandro Del Piero l-a criticat pe Cristi Chivu, după Inter – Juventus 3-2: “A greşit! Poate îşi va da seama” 3 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei 4 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 5 Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde” 6 AC Milan i-a stabilit prețul lui Andrei Coubiș! Cât trebuie să plătească U Cluj pentru a-l transfera definitiv
Citește și