Jucătorul refuzat de Gigi Becali a fost prezentat oficial! Va fi rivalul celor de la FCSB în lupta pentru titlu

Gabriel Zamfirescu Publicat: 30 iulie 2025, 11:18

Comentarii
Jucătorul refuzat de Gigi Becali a fost prezentat oficial! Va fi rivalul celor de la FCSB în lupta pentru titlu

Gigi Becali / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali l-a vrut, în primă instanţă, pe Andrei Cordea la FCSB, dar s-a răzgândit repede. Rămas liber de contract după experienţa din Arabia Saudită, mijlocaşul dreapta tocmai a fost prezentat oficial la rivala campioanei. CFR Cluj l-a acontat pe jucător şi urmează să-l folosească imediat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali nu l-a vrut pe Andrei Cordea, dar mijlocaşul dreapta şi-a găsit imediat echipă. Tocmai a fost prezentat oficial de către cei de la CFR Cluj.

Andrei Cordea a semnat cu CFR Cluj

Fostul jucător al echipei lui Gigi Becali a fost acontat de rivala CFR Cluj. Formaţia din Gruia a anunţat transferul lui Andrei Cordea, jucător care a fost legitimat până acum la Al-Tai, grupare din eşalonul secund al Arabiei Saudite.

“Suntem bucuroşi să vă anunţăm că, începând de astăzi, Andrei Cordea este noul nostru jucător. Îi urăm bun venit în Gruia şi mult succes în tricoul vişiniu”, a anunțat CFR Cluj pe site-ul oficial.

Cordea va îmbrăca tricoul cu numărul 24 şi are obiective importante la echipa din Gruia. Vrea să câştige titlul şi să se califice în grupele Europa League. “Am fost fericit să aflu de interesul CFR-ului, încă de acum 2 luni când am rămas liber de contract, cei din club m-au contactat pentru a veni la Cluj şi uite că acum am reuşit să vin unde am fost dorit cel mai mult. Am venit cu gânduri bune la CFR Cluj, vreau să ajut echipa prin calităţile mele, să pun şi alţi jucători în valoare şi să ne îndeplinim toate obiectivele propuse.

Reclamă
Reclamă

Pentru acest sezon cel mai important lucru e să fiu sănătos, să mă ajute Dumnezeu să rămân sănătos, vreau să mă pregătesc cât de bine pot, să întru cât de repede, să îmi ajut colegii să intrăm într-o grupă europeană şi să câştigăm campionatul. Fanilor le transmit să vină în număr cât mai mare la stadion să ne susţină. Eu unul o să dau totul pentru CFR Cluj şi sper să ne atingem obiectivele”, a spus Cordea.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și