Naţionala României întâlneşte Cipru, la Nicosia, pe GSP Stadium, în preliminariile Cupei Mondiale 2026. Biletele pentru meciul de pe 9 septembrie sunt disponibile online până în data de 24 august, ora 17:00, sau până la epuizarea lor.
Preţul unui tichet este de 10 euro, iar toate locurile rezervate fanilor români sunt repartizate la Tribuna Nord, inelele 1 şi 2, informează frf.ro.
4.500 de bilete pot fi prezenți la Cipru – România
Ca urmare a dialogului dintre reprezentanţii FRF şi cei ai Federaţiei Cipriote, sunt disponibile 4.500 de bilete pentru suporterii români.
Achiziţia tichetelor de acces se poate face prin două canale dedicate:
- Suporterii care călătoresc din România pot achiziţiona bilete accesând acest link. Sunt disponibile 2.500 de locuri.
- Românii stabiliţi în Cipru pot cumpăra bilete direct de pe site-ul oficial al Federaţiei Cipriote de Fotbal, unde au alocate alte 2.000 de locuri.
Înainte de meciul României cu Cipru, “tricolorii” vor disputa un amical cu naționala Canadei pe 5 septembrie, în direct pe Antena 1 și AntenaPLAY.
- Gabi Balint a anunţat ce trebuie să facă Gică Hagi pentru a duce România la Campionatul Mondial 2030
- Adi Ilie a anunţat care sunt cei 3 jucători ai viitorului naţionalei României: “Sper că Hagi şi-a dat seama”
- Cătălin Cîrjan, anunț important despre viitorul său după România – Țara Galilor
- Sorin Cârţu a anunţat “cel mai tare transfer făcut de Universitatea Craiova în această vară”
- “Extrem de dezamăgiți”. Selecționerul Țării Galilor, tranșant după ce i-a făcut “cadou” prima victorie lui Hagi
































