Rică Răducanu şi soţia sa sunt internaţi la spital după ce s-au infectat cu noul coronavirus. Legenda Rapidului a dat detalii despre starea de sănătate şi a precizat că soţia sa are nevoie de oxigen.
"Eu nu sunt chiar periculos, dar nevasta-mea e mai rău. Nu ştiu de unde a apărut boala, ea a fost de mai mult timp bolnavă şi mi-am făcut şi eu testul. M-au găsit şi pe mine pozitiv. Nevastă-mea e de vineri la spital, iar eu am făcut testul vineri.
Eram acasă, dar până la urmă amândoi am fost internaţi. Soţia e mai rău, a avut frisoane, eu n-am probleme, nu tuşesc. Ea are nevoie de oxigen. Abia aştept să facem un şpriţ. Am nişte oameni care muncesc, săracii, zici că sunt cosmonauţi (n.r. – despre cadrele medicale de la spital)“, a spus Rică Răducanu la Pro TV.
Rică Răducanu este o legendă a Rapidului
Răducanu este o legendă a Rapidului, club alături de care a câștigat un titlu (1967) și două Cupe ale României. Fostul mare portar a evoluat timp de 10 sezoane în Giulești.
Răducanu a adunat 61 de selecţii la echipa naţională şi a mai evoluat şi pentru Sportul Studenţesc, Steaua, FCM Reşiţa şi FC Baia Mare.
Rică Răducanu susține că a câștigat mai mult din teatru decât din fotbal
Pe lângă fotbal, Răducanu a avut o carieră în teatru și film. Portarul a fost celebru pentru că executa lovituri de la 11 metri, dar și că a fost surprins în offside la un moment dat.
"M-a sunat şi Ilie Năstase azi, că aşa făcea şi el pe teren, aşa e. Nu ştiu dacă s-a luat după mine sau nu. Eu sunt cunoscut peste tot, am fost un amărât şi am ajuns cunoscut peste tot, am faţă comercială!
Am câştigat mai mult din teatru şi film decât din fotbal. La Teatrul Constantin Tănase am stat 10 ani, m-a luat Bibanu (n.r. actorul Dem Rădulescu). Aveam 1.000 de lei pe seară la Tănase, iar de la filmul "Totul despre fotbal" am luat cam cât o maşină la vremea aceea”, spunea Răducanu, în 2020.

- Rică Răducanu şi soţia sa au coronavirus
- Cei doi sunt internaţi
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Celebrul milionar s-a căsătorit cu “cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
- Milionarul român care merge cu metroul în Bucureşti a surprins din nou pe toată lumea: “Rămân lângă oile mele”
- Ce înseamnă jocuri ca la aparate?
- Ce s-a ales de Arpad Paszkany după ce a ieşit din fotbal şi a renunţat la cetăţenia română
- Piţurcă a văzut noua afacere a lui Gigi Neţoiu şi a exclamat: “Incredibil”! De ce nu a investit alături de el