Închide meniul

"A venit la mine o persoană care mi-a făcut dosar penal!" Gigi Becali a cheltuit milioane de euro în pandemie: "Am salvat o grămadă de medici"

Antena Sport Publicat: 12 ianuarie 2021, 14:13 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
"A venit la mine o persoană care mi-a făcut dosar penal!" Gigi Becali a cheltuit milioane de euro în pandemie: "Am salvat o grămadă de medici"

Gigi Becali este patronul FCSB

Gigi Becali nu a mai ţinut cont de nimic în pandemie. Patronul FCSB i-a ajutat chiar şi pe cei care l-au trimis la închisoare. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Am salvat vieţi în pandemie. Milioane de euro am plătit pe medicamente şi am dat la spitale. De o lună am medicamente la vamă, am adus mii şi mii, dar nu au vrut să le dea la spitale. Am salvat o grămadă de medici, care mă sună acum și-mi spun că eu sunt doctorul lor.

A venit o persoană la mine care mi-a făcut un dosar penal. Avea toată familia lui Covid-19 si eu i-am dat medicamente.

Nu numai că i-am dat medicamente, dar am discutat cu el după 3-4 zile să aflu cum se simt cei infectaţi. Mi-a spus că toată familia e bine", a spus Gigi Becali la Pro X.

Gigi Becali l-a ajutat şi pe Dumitru Dragomir

Gigi Becali l-a ajutat şi pe Dumitru Dragomir cu medicamente. 

Reclamă
Reclamă

"I-am spus să îmi dea nişte medicamente şi mi l-a trimis pe Luţu, noaptea, la ora 2, cu medicamentele. Eu şi nevasta mea nu am avut nimic, dar copiii toţi au fost… Da, de la COVID-19. Şi Becali ne-a dat. Bine, Becali a dat la peste 500 de oameni gratis medicamente şi i-a făcut bine. Numai eu ştiu vreo 10-12, pe care Becali i-a făcut bine gratis cu medicamentele lui ruseşti", a declarat Dumitru Dragomir la telekomsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:30
LIVE SCOREReal Madrid – Manchester City 1-2. Ibericii forțează egalarea. Goluri superbe marcate de Arsenal
23:14
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
22:31
Jurnaliștii maghiari jubilează după ce FCSB a pierdut cu Puskas Akademia în Youth League: “O luptă eroică”
21:58
Antrenorul Spartei Praga, “în gardă” înainte de partida cu Univ. Craiova: “Ne-am uitat la meciul cu Mainz”
21:49
Dan Șucu a dat cărțile pe față despre momentul în care l-a dorit pe Cristi Chivu la Rapid: „Speram să-l aduc”
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 4 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026 5 „Românism” în Belgia! Claudiu Florică își bagă fiul titular și concediază antrenorul după o victorie: „Circ și nepotism” 6 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid
Citește și