Gigi Becali a “distrus” un singur jucător al FCSB-ului, după eşecul cu Botoşani: “A făcut un cadou”

Publicat: 20 septembrie 2025, 11:51

Comentarii
Gigi Becali a distrus un singur jucător al FCSB-ului, după eşecul cu Botoşani: A făcut un cadou

Sportpictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali a “distrus” un singur jucător al FCSB-ului, după eşecul suferit cu Botoşani, scor 1-3, în etapa a zecea a Ligii 1. Patronul campioanei l-a taxat pe Mihai Popescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fundaşul central a fost titular în duelul din Moldova, însă a avut o evoluţie modestă. El a fost criticat de Gigi Becali pentru faza din minutul 40, atunci când Botoşani a egalat, în urma unei lovituri libere executate de Zoran Mitrov. Golul a fost marcat de Andrei Dumiter.

Gigi Becali a “distrus” un singur jucător al FCSB-ului, după eşecul cu Botoşani

Patronul de la FCSB nu a trecut cu vederea gafa comisă de stopperul lui şi a transmis că acesta le-a făcut un “cadou” moldovenilor, care au reuşit să mai marcheze ulterior două goluri, prin Mykola Kovtalyuk.

“Nu ai ce să mai zici. Noi am condus meciul, am dat gol, după care a făcut Popescu un cadou și ne-au egalat. El dacă nu sărea, nu era problemă.

El trebuia să stea și venea mingea în el. S-a aplecat ca să se ducă mingea în poartă. Al doilea gol a venit tot așa aiurea. Se întâmplă, ce să facem”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

FCSB traversează o criză fără precedent, având doar şapte puncte, după zece etape disputate. Campioana nu a mai bătut pe nimeni din runda a doua, atunci când se impunea în faţa celor de la Petrolul, scor 1-0.

Pentru FCSB urmează duelul din Europa League, cu Go Ahead Eagles. Partida din deplasare se va disputa joi, de la ora 19:45.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:13

LIVE TEXTFreiburg – Aston Villa 0-3, în finala Europa League. Englezii, show total cu nemţii

22:30

Cum “a ajuns” FCSB în finala Europa League dintre Aston Villa şi Freiburg

22:20

Mihai Stoica, verdict necruţător pentru Universitatea Craiova: “Zero şanse”

22:14

FotoShow de senzaţie înaintea startului finalei Europa League! Imagini impresionante

21:52

Luis Enrique a felicitat-o pe Arsenal, după titlul cucerit în Premier League! La ce capitol sunt “tunarii” cei mai buni din lume

21:34

FotoSoFi Stadium: Arena din Los Angeles, cea mai nouă de la World Cup 2026, este cea mai scumpă din lume

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 5 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma 6 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an”
Citește și