Confesiunea dureroasă a milionarului care s-a vindecat de Covid-19: "Virusul a fost dur cu corpul meu! Nu puteam respira"

Antena Sport Publicat: 27 iulie 2020, 15:03 / Actualizat: 11 mai 2021, 19:43

Comentarii
Confesiunea dureroasă a milionarului care s-a vindecat de Covid-19: "Virusul a fost dur cu corpul meu! Nu puteam respira"

Grigor Dimitrov

Sunt norocos că am putut juca din nou pentru că virusul a fost foarte dur cu corpul meu. Am stat o lună în casă și am trecut prin toate simptomele. Nu puteam respira, mă simțeam foarte rău, eram mereu obosit și nu aveam nici gust, nici miros. Am pierdut trei kilograme.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dimitrov: "E o provocare să stai 20 de zile în casă"

E o provocare să stai 20 de zile închis în casă. Îți trec multe lucruri prin cap. Oricât de tare ai fi, nu ai cum să nu ai gânduri negative. Ai de depășit situații ciudate, dar dacă ești bine din punct de vedere fizic și mental ajută. Trebuie să fim precauți și să luăm toate măsurile de care e nevoie pentru ca acest virus să dispară cât mai repede", a spus Dimitrov pentru Tennis Majors. 

Grigor Dimitrov este primul sportiv important din tenisul mondial confirmat pozitiv cu noul coronavirus. Vestea a venit ca un șoc pentru fanii acestui sport.

Dimitrov a participat un turneu amical organizat de Novak Djokovic în Belgrad, capitala Serbiei, la mijlocul lunii iunie. De asemenea, el a fost prezent și la Zadar pentru o altă competiție amicală.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:48 24 mart.

“Nimic” Piţurcă a dat verdictul după ce l-a văzut pe Rădoi pe banca FCSB-ului! Un alt antrenor, jenat: “Păi ce?”

23:26 24 mart.

Ioan Andone “i-a făcut echipa” lui Mircea Lucescu pentru meciul cu Turcia! Ce prim 11 ar trimite în teren

23:20 24 mart.

Mihai Stoica, categoric după revenirea lui Ionuț Radu în România, pentru barajul cu Turcia: „Nu s-a victimizat, dar…”

23:02 24 mart.

Veste “bombă” înainte de Turcia – România! Hakan Calhanoglu ar putea pleca de la Inter: “Contract dublu”

22:48 24 mart.

Mohamed Salah nu duce lipsă de oferte! Cluburile dispuse să arunce cu bani pentru legenda lui Liverpool

22:33 24 mart.

Ilie Dumitrescu i-a „citit” pe turci și anunță o surpriză în echipa de start a României: „Eu așa aș juca”

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și