Edi Iordănescu a cerut rezilierea contractului, la miezul nopţii! 99% va pleca de la Legia

Publicat: 31 octombrie 2025, 11:01

Comentarii
Edi Iordănescu a cerut rezilierea contractului, la miezul nopţii! 99% va pleca de la Legia

Edi Iordănescu, pe banca Legiei Varşovia - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Eliminarea din Cupa Poloniei i-a pus capac lui Edi Iordănescu şi o şedinţă de urgenţă a avut loc la miezul nopţii, una în timpul căreia fostul selecţioner al României a cerut rezilierea contractului cu Legia Varşovia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă cei din conducerea clubului nu au acceptat pe loc despărţirea de Edi Iordănescu, conform informaţiilor obţinute de Antena Sport, despărţirea va veni curând, într-un procent de 99%.

Edi Iordănescu a cerut rezilierea contractului

Edi Iordănescu este hotărât să plece de la echipa din Varşovia şi nu mai poate fi întors. Eşecul dramatic din şaisprezecimile Cupei Poloniei, în faţa lui Pogon Szczecin, venit în minutul 117, a fost picătura care a umplut paharul.

Astfel că Edi Iordănescu a anunţat după întâlnirea din Cupa Poloniei că a cerut o întâlnire de urgenţă, care a şi avut loc şi în urma căreia antrenorul de 47 de ani se va despărţi de echipa cu care a semnat în această vară.

În ultimele 10 meciuri pe banca Legiei, Iordănescu a adunat trei victorii, trei egaluri și patru eșecuri. După momentul de acum peste o săptămână în care fostul selecționer și-a cerut demisia, un oficial al clubului a menționat că nu a trăit niciodată cu impresia că tehnicianul de 47 de ani vrea să plece de la club.

Reclamă
Reclamă

În campionat, Legia e pe locul 10, cu 16 puncte şi trei etape consecutive fără victorie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:04

Egipt și-a anunțat lotul pentru Cupa Mondială. Mohamed Salah e vedeta “faraonilor”

12:37

Ce surpriză! Noul puști minune al Barcelonei, convocat la Campionatul Mondial

12:28

Rafa Nadal a dat verdictul după ce Carlos Alcaraz s-a retras și de la Wimbledon: “Și eu m-am accidentat așa”

11:47

Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară

10:53

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Controversele de la Cupa Mondială

10:47

Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi”

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și