Laurențiu Reghecampf a avut parte de un debut perfect alături de Al-Hilal Omdurman în Liga Campionilor Africii. Formația pregătită de tehnicianul român a înfruntat pe teren propriu MC Alger și s-a impus cu scorul de 2-1.
Toate astea deși Al-Hilal a jucat din minutul 87 în inferioritate numerică. Finalul de meci a fost unul dificil pentru gruparea pregătită de antrenorul român.
Al-Hilal Omdurman, victorie în inferioritate numerică
Al-Hilal Omdurman a început cu dreptul în Liga Campionilor Africii. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a impus cu scorul de 2-1 în disputa cu MC Alger.
Abdelrazig Omer (min. 45+2) a deschis scorul în prelungirile primei reprize pentru formația gazdă, însă oaspeții au restabilit egalitatea imediat după pauză, prin Mustafa Karshom (min. 53).
Mohamed Abderrahman a dus scorul la 2-1 în minutul 75, iar finalul de meci a fost unul greu pentru gruparea condusă de român. Salaheldin Alhassan a văzut cartonașul roșu, dar totuși Al-Hilal Omdurman a rezistat.
- Cristiano Ronaldo şi-a cumpărat club de fotbal în Spania
- Gata, Inter i-a decis soarta lui Cristi Chivu după eşecul din Liga Campionilor! Ce se întâmplă din vară
- Cristiano Ronaldo continuă drumul spre golul 1000! A marcat din nou pentru Al Nassr
- Lionel Messi a dezvăluit marele său regret: “Ce idiot! Chiar mi-am pierdut timpul”
- Thierry Henry face praf Inter şi îi aduce reproşuri lui Cristi Chivu: “Va trebui să explice anumite alegeri”


































