Gol de la mijlocul terenului marcat de Unirea Slobozia cu Csikszereda. „Ciucanii” au marcat și ei spectaculos

Publicat: 21 noiembrie 2025, 19:11

Comentarii
Gol de la mijlocul terenului marcat de Unirea Slobozia cu Csikszereda. Ciucanii” au marcat și ei spectaculos

Ionuț Coadă a marcat de la mijlocul terenului în Csikszereda - Unirea Slobozia/ Captură Prima Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ionuț Coadă a marcat un gol de la mijlocul terenului pentru Unirea Slobozia, în duelul cu Csikzsereda din debutul etapei a 17-a din Liga 1. Fundașul de 27 de ani a marcat spectaculos, în minutul 62 al partidei. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Coadă a profitat de ieșirea greșită a portarului Eduard Pap, cât și de vizibilitatea redusă de la Miercurea Ciuc. El a șutat puternic de la 50 de metri de poartă pentru a înscrie unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale anului, din Liga 1. 

Gol de la mijlocul terenului marcat de Unirea Slobozia cu Csikszereda 

Înainte ca Unirea Slobozia să marcheze superb prin Ionuț Coadă, cei de la Csikszereda au punctat și eu spectaculos. Imediat după pauză, în minutul 49, Anderson Ceara a deschis scorul pentru „ciucani”. 

Mijlocașul brazilian a preluat un balon primit de la Jebari, la marginea careului, și l-a învins pe portarul celor de la Unirea Slobozia, Gurău, cu un șut de excepție, direct în vinclu.  

Csikszereda a preluat din nou conducerea în minutul în minutul 75. Marton Eppel a punctat cu un șut din interiorul careului. 

Reclamă
Reclamă

Partida de la Miercurea Ciuc s-a disputat pe o vizibilitate extrem de redusă. La ora de start a partidei, erau doar șase grade. 

Echipele de start la Csikszereda – Unirea Slobozia: 

Csikszereda (4-2-3-1): Pap – Paszka, Palmes, Hegedus, Ferenczi – Veres, Vegh – Ceara, Jebari, Bod – Eppel 

Reclamă

Rezerve: M. Simon, Toth, Kajan, Szilagyi, Andrezly, Dusinszki, Celic, Csuros, Szalay, Gergely, Bloj, Bakos 

Antrenor: Robert Ilyeș 

Unirea Slobozia (4-2-3-1): Gurău – A. Dorobanțu, Safronov, Antoche, Dragu – Coadă, V. Pop – Afalna, Papeau, Bărbuț – Renato Espinosa 

Rezerve: R. Popa, R. Negru, A. Dinu, Serbănică, A. Toma, E. Florescu, Hamdiji, Jeno, R. Deaconu, F. Purece, P. Dulcea, Said 

Antrenor: Andrei Prepeliță 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:16

Adio! Darius Olaru pleacă de la FCSB: mâine face vizita medicală la noua echipă

12:57

Gafă uriașă a organizatorilor într-o piață din Turcia! Ce au văzut oamenii pe ecran în loc de meciul cu Australia de la Mondial

12:54

Neluțu Varga, cifrele transferului lui Matei Ilie la Kasimpașa. Ce salariu va încasa fotbalistul debutat de Hagi sub tricolor

12:31

Germania – Curacao LIVE VIDEO (20:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Antrenament cu public sau o nouă surpriză?

12:26

Ce meci a văzut? Montella, discurs incredibil după înfrângerea Turciei: „Dacă înscriam, totul ar fi fost diferit”

11:54

Bonus uriaș pentru Boualem Khoukhi, omul care a adus primul punct din istoria Qatarului la Cupa Mondială

1 UPDATEInternaţionalul român dorit de Dinamo a ajuns în Turcia pentru a face vizita medicală. Când semnează contractul 2 Alexandru Băluță semnează! Lovitură uriașă pentru noua forță din fotbalul românesc 3 Oficialul lui Dinamo, anunţ important înainte de noul sezon: “Va fi pentru prima dată în istoria clubului” 4 OFICIAL | Venit vara trecută la Dinamo, a fost pus pe liber de “câini”. Cele 4 noutăţi anunţate 5 Zlatan Ibrahimovic nu s-a abținut și l-a dat afară din emisiune, când a aflat cu cine ține la Mondial: „Fiți atenți la el” 6 Record absolut în Australia – Turcia! Nestory Irankunda a intrat direct în istorie
Citește și