Închide meniul

Roxana Moise a murit la 39 de ani

Radu Constantin Publicat: 2 decembrie 2025, 14:59

Comentarii

Roxana Moise, sportivă de performanță și mamă a trei copii, a murit marți, la doar 39 de ani. Anunțul tragic a zguduit lumea sportului, dar și familia, apropiții şi fanii care o apreciau pentru energie şi dedicare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ea a făcut handbal de performanţă, iar după ce a renunţat la competiţii, s‑a reinventat ca instructor de fitness şi Kangoo Jumps, deschizând propria sală. Pe lângă cariera sportivă, Roxana era şi mamă. În 2019 a devenit mămica unei fetițe, pe lângă copiii ei mai mari.

Pentru publicul larg, ea a devenit cunoscută după ce a participat la un reality show sportiv.

Roxana Moise a jucat handbal de performanţă la Oltchim

Roxana Moise e fostă jucătoare de handbal, din lotul echipei de handbal Oltchim Ramnicu Valcea. După ce a renunțat la handbal, Roxana nu s-a lăsat de sport. Ea s-a reorientat către fitness. În 2005, fosta handbalistă a devenit antrenor de kangoo jumps și, între timp și-a deschis propria sală de fitness în Râmnicu Vâlcea, dedicată exclusiv femeilor.

“La doar 39 de ani, destinul a smuls dintre noi o mamă devotată, care lasă în urmă trei copii și o comunitate întreagă marcată de această pierdere uriașă. Cei care au cunoscut-o își vor aminti mereu energia, zâmbetul cald și bunatatea ei. Dumnezeu să o odihnească!”, anunţă ziaruldevalcea.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:00
FC Argeş – Rapid LIVE SCORE (19:30), în Cupa României. Cum arată programul zilei
15:39
Ciprian Marica face praf jucătorii FCSB-ului: “Nu le face cinste! Circ de prost gust, sincer”
14:33
Părăseşte Universitatea Craiova în iarnă. Prima plecare a fost decisă de Mihai Rotaru
14:00
“Se întoarce!” Fotbalistul renegat de Gigi Becali revine la antrenamentele FCSB-ului
13:51
VIDEOLos Angeles Lakers, eşec pe teren propriu cu Phoenix Suns. Luka Doncic a marcat 38 de puncte
13:43
Andy Murray, dezvăluiri despre colaborarea cu Novak Djokovic: “La ora 23:00, mă uitam la videoclipuri cu meciurile lui”
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 6 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”
Citește și