Doctorița Lorna Breen era directorul departamentului de urgențe din cadrul New York Presbyterian Allen Hospital. Aceasta a fost în prima linie în lupta cu pandemia, însă din păcate psihicul ei a cedat înainte de terminarea războiului.
Lorna s-a sinucis la ea acasă, după ce a fost la rândul ei infectată cu Coronavirus. După 2 săptămâni în carantină, doctorița s-a întors la spital, însă colegii au trimis-o iar acasa, acolo unde a decis să își pună capăt zilelor.
Familia spune că aceasta nu avea probleme psihice, dar zilele în care a stat în prima linie alături de toți pacienții pe care nu a putut să îi salveze au afectat-o enorm.
”Unii mureau înainte să fie dați jos din ambulanță. Lorna a fost o eroină în lupta cu această epidemie. Vorbeam cu ea des, dar ultima dată parcă nu mai era ea, mi-am dat seama că ceva nu este în regulă”, a spus tatăl acesteia.
Gestul doctoriței alarmează și mai mult societatea din SUA, și atrage atenția asupra impactului psihologic asupra oamenilor ce luptă cu pandemia.
- Doctorița era foarte apreciată în SUA
- Aceasta nu avea probleme psihice
- Contactase virusul în timpul serviciului
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Victor Piţurcă, dezvăluiri rare despre fiul pe care îl are cu Vica Blochina. Câţi ani are Edan şi ce pas important a făcut
- Pasiunea secretă a nepoatei lui Donald Trump. E gata să facă pasul cel mare: “Abia aştept”
- (P) Paturi tapițate – ghid de alegere în funcție de spațiu, stil și funcționalitate
- „Vine un bebeluș?” Răspunsul dat de soția lui Cristi Borcea. Valentina Pelinel și-a luat prin surprindere fanii
- Afacerea “unică în Europa” a milionarului român care va câştiga o avere! “Nu am mai văzut aşa ceva”
 
                            
                            
                        





 Loading ...
 Loading ...




























