Localnicii din Sant Josep de sa Talaia au anunțat autoritățile că răsună muzica și în timpul pandemiei. Polițiștii nu au avut nevoie de mai multe informații pentru că, la în dreptul proprietății indicate, era și un afiș care anunța evenimentul.
Garda Civilă l-a arestat pe organizatorul petrecerii
20 de persoane, de diferite naționalități, au fost găsite în acea vilă. Nu putea fi vorba de distanțare socială, din moment ce petrecerea era în toi la piscină. În afară de invitați, au existat și angajați ai unei firme de catering, dar și un DJ. Gazda a fost imediat arestată pentru încălcarea flagrantă a regulilor în timpul stării de urgență.
"La orden dice que todo el mundo debe quedarse en su casa, no que todo el mundo tenga que estar en una casa". La Guardia Civil desmantela una fiesta con 20 personas en una villa de lujo de Ibiza https://t.co/25tzotLfvb pic.twitter.com/WJa7TJWdHF
— EL PAÍS (@el_pais) April 27, 2020
Celelalte persoane prezente la petrecere au fost amendate drastic. Conform unui comunicat, este vorba de tineri din Spania, Franța, Italia și Marea Britanie.
Spania este țara europeană cu cele mai multe cazuri confirmate de Covid-19. Au fost infectate aproximativ 230.000 de persoane și s-au înregistrat peste 23.500 de decese.
- 20 de persoane erau prezente la petrecere
- Polițiștii au intervenit rapid
- Proprietarul vilei de lux a fost arestat
- Marele Premiu al Țărilor de Jos e live în AntenaPLAY (29-31 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Câţi bani poate primi Nadia Comăneci de la statul român lună de lună
- Neluţu Varga, un nou clip viral în care e înconjurat de lingouri de aur: “Sunt 2.300 de kg. E lucru serios”
- Drama prin care au trecut Diana şi Dan Şucu: “Nici acum nu sunt vindecată 100%”
- “Aroganţa” milionarului român care are “cel mai tare restaurant din Dubai”! Ce achiziţie a putut face
- La ce a renunţat Ion Ţiriac, pentru a se menţine în formă şi la 86 de ani. Decizia luată de miliardarul român