Sorin Cârțu a anunțat obiectivul „major” al Universității Craiova, după ce a încheiat anul pe primul loc: „Să recidivăm”

Viviana Moraru Publicat: 23 decembrie 2025, 17:21

Comentarii
Sorin Cârțu a anunțat obiectivul major” al Universității Craiova, după ce a încheiat anul pe primul loc: Să recidivăm”

Profimedia

Sorin Cârțu a anunțat obiectivul „major” al Universității Craiova, după ce a încheiat anul pe primul loc. Președintele oltenilor a transmis că echipa lui Filipe Coelho vrea să câștige titlul în 2026. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a dat recital în meciul cu Csikszereda, ultimul din 2025. Oltenii s-au impus cu 5-0 și a devansat-o pe Rapid din fruntea campionatului. 

Sorin Cârțu a anunțat obiectivul „major” al Universității Craiova 

Sorin Cârțu a transmis că Universitatea Craiova trebuie să „recidiveze” după victoriile importante obținute în 2026. Acesta nu s-a ferit să recunoască faptul că titlul reprezintă un obiectiv „major” pentru olteni în 2025. 

„Toate rezultatele, înfrângerea lui Dinamo, Rapid, Botoșani…au fost de partea noastră. Am văzut o echipă înrăită la noi, o echipă mobilizată, dinamica jocului… Le-am spus, ne-a înrăit înfrângerea de la Atena. Trebuie să fim răi! Acesta este obiectivul major, campionatul.  

Trebuie să recidivăm meciurile bune pe care le-am făcut cu Rapid Viena, cu Mainz. Dacă le facem în campionat înseamnă că avem șanse mari de a fi campioni”, a declarat Sorin Cârțu, conform digisport.ro. 

Reclamă
Reclamă

Universitatea Craiova a acumulat 40 de puncte, după victoria cu Csikszereda. Oltenii au încheiat anul pe primul loc, având un punct avans față de Rapid. 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:45

Alex Mitriță a văzut direct cartonașul roșu după un gest golănesc. Românul nu și-a putut stăpâni nervii

13:43

Ce va face Neymar dacă nu va fi în lotul Braziliei pentru World Cup 2026

13:36

Mihai Stoica, detalii despre jucătorul pe care Becali vrea să dea 2.5 milioane de euro. “Salariu un milion”

13:03

„Două degete mai jos și am fi câștigat!” Penalty-ul ratat care a schimbat istoria Generației de Aur

13:00

Mircea Lucescu, din nou la Terapie Intensivă! Starea lui Il Luce s-a înrăutaţit. Familia a ajuns la spital

12:52

Marius Șumudică a ajuns de urgență la spital, după ce Mircea Lucescu a fost mutat la ATI: “Nu mai pot sta acasă”

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda 4 Gigi Becali a văzut ce schimbare a făcut Mirel Rădoi și l-a sunat pe Mihai Stoica: “De ce a ieșit?” 5 Au apărut înregistrările din camera VAR! Cum s-a judecat cea mai controversată fază din Atletico – Barcelona 6 EXCLUSIVContinuă scandalul, la o zi după infarctul lui Mircea Lucescu. Nemulţumiri la Spitalul Universitar
Citește și