Închide meniul

Coșmar pentru Daniel Pancu, după plecarea lui Louis Munteanu în America. Cifrele care îl sperie pe antrenor

Daniel Işvanca Publicat: 31 decembrie 2025, 18:00

Comentarii
Coșmar pentru Daniel Pancu, după plecarea lui Louis Munteanu în America. Cifrele care îl sperie pe antrenor

Daniel Pancu, CFR Cluj / Colaj Antena Sport

Neluțu Varga a anunțat că a ajuns la un acord cu americanii de la DC United pentru transferul definitiv al lui Louis Munteanu, însă plecarea atacantului îi dă mari bătăi de cap lui Daniel Pancu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Odată cu mutarea „faraonului” în Major League Soccer, tehnicianul celor de la CFR Cluj rămâne cu trei opțiuni pentru postul de vârf în lot, însă toți au marcat la un loc un singur gol.

Trei atacanți, un singur gol marcat – Probleme pentru Daniel Pancu la CFR Cluj

Visul lui Louis Munteanu se va îndeplini în sfârșit, asta după ce DC United și CFR Cluj au ajuns la un acord pentru transferul definitiv al celui care a fost golgheter în sezonul 2024/2025 în Liga 1.

Neluțu Varga va putea încasa până la 10 milioane de euro de pe urma acestei mutări, însă Daniel Pancu va fi cel care va avea mari bătăi de cap odată cu reluarea campionatului.

Concret, în lotul CFR-ului au rămas în prezent trei atacanți: Islam Slimani, Iacopo Cernigoi și Mohamed Badamosi. Marea problemă a tehnicianului din Gruia este faptul că doar algerianul a înscris pentru clujeni, o singură dată. Cernigoi și Badamosi nu au spart gheața în acest sezon la ardeleni.

Reclamă
Reclamă

Andrei Cordea, cel mai important marcator de la CFR în acest sezon

Venirea lui Andrei Cordea a fost una dintre cele mai inspirate decizii luate de conducerea celor de la CFR Cluj. Fostul jucător de la FCSB a revenit în Liga 1 după aventura de la Al-Tai și a devenit rapid cel mai important jucător din echipa ardelenilor.

Cordea a marcat deja opt goluri pentru gruparea din Gruia, având dublul golurilor înscrise de Meriton Korenica și Lindon Emerllahu, ultimul fiind transferat în Ucraina.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:43
“MM s-a înşelat” Transferul pe care Gigi Becali îl regretă, după Craiova – FCSB 1-0: “Nu eram în situaţia asta”
23:36
Sorin Cârțu n-a putut urmări finalul de la Universitatea Craiova – FCSB: “Am și eu o vârstă, slăbesc puterile”
23:35
LIVE VIDEOSporting – Famalicao 0-0. Gol anulat pentru oaspeți în prima repriză
23:13
Adrian Porumboiu îl face praf pe Meme Stoica: “Un paharnic flexibil ca un vârf de undiță”
23:02
Darius Olaru şi-a găsit greu cuvintele după înfrângerea FCSB-ului: “E un moment greu”! Ce a spus despre play-off
22:58
“Crezi vă fi ultima confruntare cu FCSB din acest sezon?”. Răspunsul dat de Tudor Băluță după victoria Craiovei
1 Alessandro Del Piero l-a criticat pe Cristi Chivu, după Inter – Juventus 3-2: “A greşit! Poate îşi va da seama” 2 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 3 FotoPetrecere la Dinamo: Florentin Petre s-a căsătorit pentru a treia oară. Zeljko Kopic şi jucătorii nu au lipsit de la nuntă 4 FotoValentin Costache, în lacrimi după ce a marcat în ultimul lui meci pentru UTA: “Nu mă mai lăsau să joc” 5 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 6 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei
Citește și