FC Voluntari a anunţat că a ajuns la un acord cu Lovro Cvek, fost campion al României cu CFR, în sezonul 2021/2022.
În tricoul CFR-ului a bifat 77 de meciuri şi a marcat de 3 ori. Mijlocaş defensiv de origine croată a evoluat ultima dată în ţara natală, la Sibenik.
“Bine ai venit, Lovro Cvek!
FC Voluntari anunţă transferul mijlocaşului croat Lovro Cvek. În vârstă de 30 de ani, acesta evoluează pe postul de mijlocaş defensiv, iar experienţa sa din zona mediană va contribui la consolidarea lotului nostru.
De-a lungul carierei, Lovro Cvek a acumulat peste 350 de meciuri în competiţii interne şi internaţionale, evoluând pentru cluburi importante precum Ordabasy, Celje, Zorya Lugansk, FK Senica sau CFR Cluj, alături de care a câştigat titlul de campion al României în sezonul 2021–2022.
Îi urăm bun venit şi mult succes alături de echipă!”, a fost mesajul postat de cei de la FC Voluntari pe reţelele de socializare.
- Brahim Diaz a aflat pe terenul lui City că a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni. Cum a putut reacţiona
- Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE
- Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție
- Decizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!
- Portughezii au numit “absolut incredibilă” remontada lui Sporting, dar au indicat o problemă majoră!

































