Universitatea Craiova a terminat anul pe primul loc în Liga 1, iar fanii visează cu ochii deschiși la câștigarea unui titlu de campioană, după o pauză lungă de la ultimul trofeu al oltenilor.
După ce s-a zvonit că gruparea din Bănie și-ar putea pierde antrenorul, acum, aceștia au șanse mari să rămână fără unul dintre cei mai importanți jucători.
Anzor, monitorizat de mai multe echipe
Cu 17 meciuri jucate, un gol marcat și patru pase decisive în actuala ediție a Ligii 1, Anzor este unul dintre cei mai importanți jucători ai lui Filipe Coelho la Universitatea Craiova.
Mijlocașul georgian aduce un echilibru important în linia mediană a oltenilor, iar evoluțiile sale au fost remarcate și apreciate de mai multe cluburi din străinătate.
Potrivit jurnalistului Emanuel Roșu, echipele din America și Rusia și-au manifestat interesul pentru fotbalistul care a ajuns în ianuarie 2024 în Bănie, pentru 750.000 de euro.
- Renăscutul Alberto Soro, gust amar după Oţelul – Dinamo 1-1: „Se întâmplă multe”
- Nuno Campos a cerut transferuri după Oţelul – Dinamo: „Aştept!”. Fotbalistul pe care l-a lăudat
- Oţelul Galaţi – Dinamo 1-1. Gazdele confirmă startul bun de sezon, oaspeţii sub aşteptări
- VAR nou, probleme vechi! Cât a durat analiza video la golul lui Soro în Oţelul Galaţi – Dinamo
- Scandarea morbidă de la Oţelul – Dinamo şi mesajul afişat de ultraşii bucureşteni
































