Gigi Becali (67 de ani) a anunţat prima măsură radicală după ce echipa lui a fost umilită, pe Arena Naţională, de CFR Cluj.
Supărat pe Ştefan Târnovanu (25 de ani) fiindcă a primit 4 goluri, Gigi Becali a transmis că titularul postului de portar va deveni Lukas Zima (32 de ani). Zima a fost până acum rezerva lui Târnovanu.
Gigi Becali îl scoate din poartă pe Târnovanu!
Nemulţumit şi de Darius Olaru (27 de ani), Gigi Becali a spus că pe acesta nu-l va putea scoate din primul 11. Pe Târnovanu însă nu îl va ierta.
“Dacă nu e campionatul, nu mă mai interesează. O să vedeţi. Nu mai am de gând nimic. În vară, o să vedem. Am fost încântat de Duarte, că a zis MM… Când o echipă ia patru goluri, fundaşii centrali sunt vinovaţi.
Prima măsură, o să joace Zima în poartă. La vreo trei goluri e vinovat Târnovanu, dar contează primul pe care l-a luat, nu?”, a spus Gigi Becali pentru digisport.ro.
Nu e prima oară când Ştefan Târnovanu e criticat de Gigi Becali. Patronul FCSB-ului i-a reproşat, de-a lungul sezonului, mai multe goluri primite lui Târnovanu.
- Reacţie de ultim moment a lui Varga despre noul antrenor de la CFR Cluj: “Nu sunt adevărate!”
- FCSB nu mai este cea mai valoroasă echipă din Liga 1! Roș-albaștrii, devansați de Universitatea Craiova
- Daniel Pancu nu glumeşte: încă un jucător adus cu mari speranţe, OUT de la Rapid!
- Refuz după refuz pentru FCSB: “Nu ar aduce vreun rezultat pozitiv”
- Jucătorul dorit de Dinamo a rămas liber de contract
































