Momente tensionate au avut loc la meciul dintre Nottingham şi Ferencvaros, încheiat cu victoria gazdelor, cu 4-0. În timpul partidei, un fan a afişat un steag al României, la una dintre tribune.
A fost momentul în care ultraşii unguri au început să huiduie copios şi să strige celebrul “Ria, Ria, Ungaria”, considerând că au fost instigaţi.
Un fan a afişat un steag al României la meciul Nottingham – Ferencvaros
După foarte puţin timp, forţele de ordine au intervenit şi fanul a fost nevoit să renunţe la steag, fiind escortat de oamenii legii în afara arenei, pentru a evita un eventual conflict fizic.
Când au văzut că suporterul este luat de stewarzi, fanii maghiari au început să aplaude şi totul s-a încheiat fără ca lucrurile să escaladeze.
- Universitatea Cluj, adversar infernal în primul tur al Europa League. „Șepcile roșii” înfruntă Dinamo Kiev
- Golul lui Darius Olaru din Basel – FCSB, votat în topul Europa League pentru sezonul 2025-2026
- Prinţul William a băut bere cu jucătorii lui Aston Villa, după succesul uriaş din Europa League
- Emiliano Martinez a jucat finala Europa League cu un deget rupt
- Gluma serii după ce Aston Villa a câștigat Europa League: “Sperăm că Prințul William va scoate cardul la final”

































