Închide meniul

Reacţia Gabrielei Szabo după ce Crina Pintea a fost testată pozitiv cu Covid-19. "Am făcut achiziţie publică pentru circa 1.000 de teste"

Antena Sport Publicat: 29 noiembrie 2020, 11:42

Comentarii
Reacţia Gabrielei Szabo după ce Crina Pintea a fost testată pozitiv cu Covid-19. "Am făcut achiziţie publică pentru circa 1.000 de teste"

Gabriela Szabo, dezvăluiri despre Crina Pintea

"Virusul trăieşte lângă noi, nu ştim pe care ne atinge, pot să mă dau exemplu şi pe mine, care oricât m-am protejat, uneori exagerat, tot l-am luat. Îmi pare foarte rău pentru Crina Pintea, care pe lângă că e o jucătoare uriaşă pentru clubul nostru şi pentru România, pierde această şansă extraordinară la europene. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gabriela Szabo: "Am făcut achiziţie publică pentru circa 1.000 de teste"

Aşteptăm să se refacă cât mai repede, mai ales că noi, la CSM, am pus acces pe grija faţă de tot lotul. Am făcut cam 800 de teste până acum la club, câte două, trei pe săptămână şi nu e tocmai ieftin. 

Am făcut achiziţie publică pentru circa 1.000 de teste, dintre care am făcut 800, iar la 3-400 de lei per test, calculaţi cât ne costă din bani neprevăzuţi în buget", a spus Szabo, citată de news.ro

România, în pericol, înainatea Campionatului European din Danemarca

Crina Pintea este una dintre cele mai importante jucătoare din naţionala lui Bogdan Burcea, alături de Cristina Neagu. Ea a participat la antrenamentele din ultimele zile, astfel că a intrat în contact cu celelalte "tricolore".

Claudiu Mărășteanu și Cristinel Gâgiu, masorii naţionalei, au intrat şi ei în contact cu jucătoarele, astfel că ne putem lovi de un focar, chiar înaintea Europeanului. Acesta este motivul pentru care încă nu a fost oficial anunţat lotul nostru.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:12
Mesajul lui Charles Leclerc către fanii lui Ferrari înainte de Marele Premiu din Singapore
17:50
Gigi Becali ironizează Universitatea Craiova, înaintea meciului cu Rakow: „Îmi doresc să mănânce o bătaie”
17:44
După Kurt Zouma, CFR e aproape să transfere un alt câştigător de Champions League! Era cotat la 50.000.000 €
17:13
Celta Vigo – PAOK LIVE SCORE (22:00). Răzvan Lucescu îl înfruntă pe Ionuț Radu. Programul românilor din competițiile europene
17:07
VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 octombrie
16:53
Ce o așteaptă pe Universitatea Craiova la meciul cu Rakow. Câți fani olteni au făcut deplasarea în Polonia
1 Nicușor Bancu și-a aflat pedeapsa după ce a fost eliminat cu Dinamo! Nu a scăpat nici Cristi Balaj 2 Gigi Becali a anunţat echipa de start a lui FCSB pentru meciul cu Young Boys: “Alibec va marca” 3 FotoPrimele imagini cu Giorgios, fiul lui Ianis si al Elenei Hagi. Nepotul “Regelui” a fost botezat 4 A vrut să cumpere Steaua, dar suma l-a şocat şi s-a retras: “Băi, nene, ce aveţi voi? E de râs” 5 Verdictul lui Fabio Capello după ultima victorie a Interului lui Cristi Chivu: “Ăsta e adevărul” 6 Malcom Edjouma, anunţ despre viitorul său la FCSB, înaintea meciului cu Young Boys: “După, nu e problema mea”
Citește și