S-a întors ”Regina”! Cristina Neagu, decisivă în CSM – FTC Budapesta 25-19. A revenit după doar 3 zile de antrenamente

Antena Sport Publicat: 18 octombrie 2020, 16:19

Comentarii
S-a întors ”Regina”! Cristina Neagu, decisivă în CSM – FTC Budapesta 25-19. A revenit după doar 3 zile de antrenamente

Cristina Neagu a revenit după lupta cu Covid-19

Cristina a marcat 6 goluri și a fost folosită din minutul 8. Cea mai bună marcatoare a româncelor a fost însă Dembele, cu 9 reușite. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristina Neagu a revenit după două săptămâni de carantină

După două săptămâni de carantină, în urma testării pozitive la Covid-19, şi doar trei zile de antrenamente, căpitanul Cristina Neagu a revenit în lot şi a jucat din minutul 8.

În celelalte meciuri din Grupa A, s-au înregistrat rezultatele Krim Ljbuljana – SG BBM Bietigheim 28-26, Rostov – Metz 30-26 și Team Esbjerg – Vipers 27-27.

Din păcate, cealaltă echipă din România prezentă în Ligă, SCM Râmnicu Vâlcea, a bifat al patrulea eșec consecutiv, 31-38 (17-15), cu Gyor ETO. Vâlcea ocupă ultimul loc, cu 0 puncte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:11

Scandal uriaş în Spania – Egipt 0-0! Fanii spanioli au scandat împotriva musulmanilor: “Este intolerabil”

10:06

Bogdan Stelea a văzut gafa uriaşă a lui Marian Aioani din Slovacia – România 2-0 şi nu s-a abţinut: “Nu poţi să faci asta”

9:54

Se retrage Robert Lewandowski? Starul Barcelonei, fără cuvinte şi cu ochii în lacrimi, după ce Polonia a ratat World Cup 2026

9:48

Situaţie incredibilă: Suedia nu a câştigat niciun meci în preliminarii, dar s-a calificat la World Cup 2026

9:24

“Coşmarul e din nou realitate!” Italia, la pământ. Gazzetta dello Sport a postat imaginea care face înconjurul lumii

9:23

VIDEOLionel Messi, în lacrimi la ultimul meci disputat în Argentina. Gest de mare campion pentru Nicolas Otamendi

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 5 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 6 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă
Citește și