BREAKING NEWS

Dennis Politic a plecat de la FCSB! Anunțul făcut de campioana României

Daniel Işvanca Publicat: 5 februarie 2026, 23:15

Comentarii
Dennis Politic a plecat de la FCSB! Anunțul făcut de campioana României

Dennis Politic / SPORT PICTURES

FCSB l-a cedat în cele din urmă pe Dennis Politic împrumut, dar nu în Grecia, de unde venise inițial prima ofertă. Jucătorul venit de la Dinamo București va juca pentru Hermannstadt până la finalul acestui sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campioana României a făcut anunțul oficial imediat după succesul din Liga 1 cu FC Botoșani, în urma căruia gruparea roș-albastră s-a impus cu scorul de 2-1.

Dennis Politic a plecat împrumut la Hermannstadt

Deși Gigi Becali anunța că nu va renunța la Dennis Politic în această iarnă, în cele din urmă patronul campioanei României a revenit asupra deciziei și l-a cedat pe acesta la o altă echipă din Liga 1.

Jucătorul venit la începutul acestui sezon de la Dinamo București va juca sub formă de împrumut la Hermannstadt și va încerca să pună umărul pentru salvarea de la retrogradare.

„#Oficial #Politic #Hermannstadt
Campionii României anunță împrumutul lui Dennis Politic la FC Hermannstadt, unde va evolua până la finalul acestui sezon.
Clubul nostru îi mulțumește pentru contribuție și îi urează mult succes alături de noua echipă!”, se arată în comunicatul oficial al clubului.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali, despre plecarea lui Dennis Politic

„Pe Politic l-am trimis la Pitești. Voiam să-i luăm bilet de avion de Cluj, bine că m-a sunat să se ducă la Sibiu, că acolo joacă. Mâine dă și el golazo. Măcar atât să ne ajute. Am dat 900.000 de euro și pe Musi, care Musi, aveam pe el maxim 600.000. Deci 1,5 milioane de euro”, a declarat Gigi Becali, potrivit primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01

“Te dărâmă” Decizia luată de Claudiu Niculescu după victoria uriaşă a echipei sale cu Oţelul!

23:47 23 mart.

“Nu e atât de gravă accidentarea” Primele reacţii după anunţul “bombă”, că Ionuţ Radu vrea să apere cu Turcia!

23:33 23 mart.

Sorana Cîrstea s-a ales cu o mică avere după parcursul de la WTA Miami. Ce bani a încasat pentru prezența în optimi

23:31 23 mart.

PSG, controversă uriașă înaintea dublei cu Liverpool din UCL. Anunțul oficial

23:21 23 mart.

Stjepan Tomas nu este îngrijorat, după debutul cu eșec pe banca Oțelului: „Avem o echipă bună”

22:57 23 mart.

Venirea lui Ionuţ Radu în cantonamentul României, confirmată de FRF: “Se vor face toate investigaţiile”

1 Transfer la Dinamo. Cine vine în locul lui Boateng? Nicolescu prelungește și cu Raul Opruț 2 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!” 3 „Oh, Doamne…” Reacția lui Florin Niță când a văzut cine apără poarta României cu Turcia 4 Scandal înainte de meciul de baraj pentru Mondial: „A fost sabotaj, a făcut-o intenționat” 5 Ce pregătește Ferrari! Analiza lui Adrian Georgescu înaintea Marelui Premiu al Japoniei 6 Pleacă Andrei Nicolescu de la Dinamo? “Mandatul meu e pe masa acționarilor!”
Citește și