Închide meniul

Simona Halep a răspuns fără nicio ezitare. Care ar fi momentul care i-ar trezi emoţii mai mari decât succesele uriaşe din tenis

Antena Sport Publicat: 15 noiembrie 2020, 11:14

Comentarii
Simona Halep a răspuns fără nicio ezitare. Care ar fi momentul care i-ar trezi emoţii mai mari decât succesele uriaşe din tenis

Simona Halep îşi doreşte cu ardoare un copil

"Să am un copil. Cred că o să depăşească orice senzaţie pe care am avut-o eu în tenis. Am spus-o mereu: viaţa mea bate tenisul. Am trăirile mele, împlinirile mele, iar tenisul e ca o completare. E ceva ce mi-am dorit să fac şi mi-am dedicat toata viaţa acestui sport, dar rămâne limitat, adică nu poate să ia faţa vieţii mele. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aici nu e ca-n tenis. Orice fac în viaţă, am un plan. Dar ajustez orice plan de-ale mele persoanei de lângă mine, familiei şi aşa mai departe. Am învăţat, oarecum, în ultimul an să trăiesc zi de zi şi să mă bucur de fiecare zi", a spus Halep, într-un interviu acordat lui Andi Moisescu. 

Simona Halep, în istoria tenisului românesc

Simona Halep a devenit cea mai mare jucătoare din istoria ţării noastre. Ea a disputat cinci finale de Grand Slam şi le-a câştigat pe ultimele două, Roland Garros 2018 şi Wimbledon 2019.

Ultimul trofeu a fost adjudecat după un ultim act contra Serenei Williams. A fost 6-2, 6-2 pe Terenul Principal de la All England Club, un meci de mai puţin de o oră, în urma căruia Simona Halep a intrat în istoria tenisului.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21
Mihai Teja rămâne cu picioarele pe pământ după remiza cu CFR Cluj: „Ne mișcăm ca broasca țestoasă”
0:01
Andrea Mandorlini a uimit pe toată lumea, după ce CFR s-a încurcat din nou: “Nu e o tragedie”
23:44 13 sept.
Alin Fică, detalii despre transferul picat la Rapid. A dat cărțile pe față după 1-1 cu Metaloglobus
23:29 13 sept.
Metaloglobus – CFR Cluj 1-1. Continuă criza pentru ardeleni! Toate golurile marcate din penalty
23:13 13 sept.
Vladislav Blănuță, tratament “rece” din partea propriilor colegi după debutul la Dinamo Kiev: “Nu e prea bine”
22:36 13 sept.
Bayern Munchen n-a avut milă în meciul cu Hamburg. Bavarezii au făcut “manita”
1 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 2 Nota primită de Cristi Chivu, după Juventus – Inter 4-3. Italienii au dat verdictul 3 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia 4 FotoInterdicţia care l-a adus pe Valentin Ceauşescu la Steaua: “Nu ajungea să câştige Cupa Campionilor” 5 Ianis Hagi a debutat la Alanyaspor. A adunat primele minute împotriva echipei lui Marius Ștefănescu 6 FotoAccidentare horror a fostului dinamovist Josue Homawoo în secunda 8: “Nu am mai văzut niciodată aşa ceva”
Citește și