Măsuri fără precedent la Australian Open 2021. Halep poate intra în carantină la începutul anului. Ce pregătesc organizatorii

Antena Sport Publicat: 7 aprilie 2020, 8:43

DPA Images / MICHAEL DODGE via hepta

Măsuri speciale pentru Australian Open 2021. Ce vor organizatorii

Chiar dacă mai sunt nouă luni până la competiția din Antipozi, oficialii turneului de tenis nu știu cum va evolua pandemia de Covid-19, astfel că ar putea impune restricții pentru spectatori, dar și carantina preventivă pentru jucătorii străini.

Mesajul lui Craig Tiley, directorul Australian Open

Craig Tiley, directorul Australian Open, își dorește ca turneul de la Antipozi să aibă loc în condiții de siguranță excepționale și ia măsuri din timp.

”Vom analiza evoluția pandemiei în lunile următoare și vom lua în calcul să plasăm jucătorii în centre de carantină pentru o anumită perioadă. Dacă adunările publice rămân restricționate la sfârșitul anului, atunci vom desfășura competiția fără spectatori.

Sunt doar două scenarii pe care le examinăm. Trebuie să fim pregătiți pentru un alt val al pandemiei. Nu se știe dacă măsurile luate vor opri coronavirusul pe termen mediu sau lung”, a declarat Tiley, potrivit L'Equipe.

23:26

Lyon – PSG LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:00). Finala Cupei Franței, ultimul meci pentru Kylian Mbappe în tricoul campioanei

23:18

VIDEOVenezia – Palermo 2-1 a fost în AntenaPLAY. Nedelcearu a ratat şansa de a juca finala playoff-ului de promovare în Serie A

23:07

VideoDenis Alibec l-a refuzat pe Gigi Becali: „În ţară mă întorc doar la Farul!” I-a transmis lui Louis Munteanu să nu meargă la FCSB

23:03

Eva Ionescu s-a calificat în semifinalele turneului ITF de la București la doar 16 ani! A învins o jucătoare de 27 de ani!

22:31

„Eclere, mici și bere!” Bogdan Andone a dezvăluit secretul de la FC Botoșani, după ce moldovenii au rămas în Liga 1

22:07

Sepsi Arena va găzdui meciurile din grupa A de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I, din 2025

1 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!” 2 VIDEOMax Verstappen, pole position la Marele Premiu de Formula 1 de la Imola! Cursa e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY (duminică, 15:45) 3 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY! 4 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racing 5 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAY 6 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAY