Închide meniul

Simona Halep nu ratează şi turneul de la Stuttgart! E favorită 2 şi va juca pentru prima oară după retragerea de la Miami

Antena Sport Publicat: 16 aprilie 2021, 6:29 / Actualizat: 2 iunie 2022, 19:33

Comentarii
Simona Halep nu ratează şi turneul de la Stuttgart! E favorită 2 şi va juca pentru prima oară după retragerea de la Miami

Simona Halep participă la Stuttgart

Simona va fi cap de serie 2 la turneul de la Stuttgart, la care mai participă şi liderul mondial Ashleigh Barty, dar şi Sofia Kenin, Elina Svitolina, Aryna Sabalenka, Karolina Pliskova sau Petra Kvitova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta va fi al patrulea turneu la care va participa Simona Halep în 2021, după Gippsland Trophy, Australian Open şi Miami. La ultima competiţie, ea s-a retras înainte de partida din turul 3 cu Anastasija Sevastova.

Simona Halep risca să fie amendată din cauza retragerilor dese

Simona Halep risca să fie amendată din cauza retragerilor dese. WTA are un regulament strict în această privință! O sportivă are voie să se retragă de două ori pe sezon dacă are un motiv bine întemeiat.

„O jucătoare se poate retrage din proba de simplu a unui turneu fără a primi amendă pentru retragere târzie, cu condiția ca WTA să fie anunțată înainte de începerea primului meci al jucătoarei de pe tabloul principal. O sportivă are dreptul la două retrageri scuzabile într-un sezon competițional”, se arată în regulamentul stabilit de WTA.

Halep nu se teme însă că va amendată. “Exclus! Dacă se analizează de câte ori m-am retras eu, se va ajunge la o concluzie că nu m-am retras de foarte multe ori”, a declarat Simona, la începutul săptămânii, după o sesiune de antrenamente la Arenele BNR.

Reclamă
Reclamă
  • Turneul de la Stuttgart se va desfăşura în perioada 19-25 aprilie şi toate meciurile Simonei Halep vor putea fi urmărite în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56
Cursa Marelui Premiu de la Singapore LIVE VIDEO (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Russell pleacă din pole
23:26
Costel Gâlcă și-a taxat jucătorii după ce Rapid a urcat pe primul loc în Liga 1: „Am intrat relaxați, ne-a fost frică”
23:23
Cristi Manea, despre convocarea la naţionala României: “M-am bucurat ca un copil”. Ce a spus despre FCSB – Universitaea Craiova
23:07
Alexandru Dobre, semnal de alarmă după ce a marcat o „dublă” și a dus-o pe Rapid pe primul loc: „Dacă vrem să ne menținem…”
22:28
Rapid – Farul 3-1. Giuleştenii au trecut pe primul loc în Liga 1. Alex Dobre a reuşit o dublă
22:25
Cristi Chivu, după Inter – Cremonese 4-1: “O să mă bucur de această victorie! Nu am avut timp până acum”
1 “Nu mai facem” Jucătorii FCSB-ului s-au revoltat! S-au opus, în frunte cu liderul lor 2 VIDEOIanis Hagi, gol superb din lovitură liberă pentru Alanyaspor! A pasat decisiv la golul secund 3 VIDEOGeorge Russell, pole-position în Marele Premiu de la Singapore. Cursa e duminică (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY) 4 Dorinel Munteanu, aproape de revenire. Antrenorul cu care se luptă pentru a prelua noua echipă 5 Omul meciului Inter – Cremonese 4-1 i-a mulţumit lui Chivu: “E important să îl am antrenor” 6 Mircea Lucescu a anunțat lotul României pentru meciurile cu Moldova și Austria
Citește și