Campioana de la Wimbledon vrea să ajute o asociaţie să strângă bani pentru transformearea unui autobuz într-un afterscool. Fanii ei au donat imediat bani.
Simona Halep a sărit în ajutorul copiilor
"Dar dacă ar fi să mă gândesc la un cadou pe care aş vrea să-l primesc, acesta ar fi să le arăt unor învăţători dintr-un sat al României cât de mulţi oameni le sunt alături. Aş vrea să-i ajutăm să transforme un autobuz ruginit, salvat de la fiare vechi, într-un afterschool pentru toţi copiii din sat.
Orice contribuţie, oricât de mică, de la cât mai mulţi oameni din toate colţurile lumii le-ar da curaj celor doi tineri şi ar face din aniversarea mea o sărbătoare cu adevărat reuşită", a transmis Simona Halep pe contul ei de Facebook.
În mai puţin de o oră s-au strâns peste 11.000 de lei din cei 122.000 necesari pentru realizarea obiectivului. Sunt motive de bucurie pentru jucătoarea din România.
De ziua ei, Simona Halep va debuta în această ediţie a Roland Garros. Constănţeanca o va întâlni, duminică, nu mai devreme de 14:30 (ora României), pe Sara Sorribes Tormo (23 de ani, 70 WTA). Meciul este programat al doilea pe "Philippe Chatrier", arena care are şi acoperiş, începând cu acest an. Disputa va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.
- Simona Halep a anunţat ce cadou îşi doreşte
- Ocupanta locului 2 WTA a strâns deja o sumă importantă
- China Smash 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 25 septembrie – 5 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Trei jucătoare din SUA, calificate în semifinalele turneului de la Beijing. Cum arată tabloul complet
- Rezultat șoc la Beijing! Iga Swiatek, eliminată în faza optimilor
- Gabriela Ruse, OUT de la Beijing în turul 2. Românca, eliminată de favorita 16 a competiției
- Gabriela Ruse s-a calificat în turul 2 la Beijing. Câți bani și-a asigurat românca pentru victorie
- Sorana Cîrstea a debutat cu dreptul la Beijing. Duel contra “coșmarului” ei în turul secund