Anunțul lui Iuliu Mureșan despre viitorul lui Daniel Pancu la CFR Cluj: „Nu știu de ce declară asta”

Viviana Moraru Publicat: 28 martie 2026, 15:03

Comentarii
Anunțul lui Iuliu Mureșan despre viitorul lui Daniel Pancu la CFR Cluj: Nu știu de ce declară asta”

Daniel Pancu, în timpul unui meci - Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Iuliu Mureșan a oferit declarații despre viitorul lui Daniel Pancu la CFR Cluj. Antrenorul a transmis că nu și-ar dori să continue pe banca clujenilor dacă nu va reuși să califice echipa în cupele europene.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iuliu Mureșan nu a înțeles de ce Daniel Pancu a oferit astfel de declarații. Președintele clujenilor a amintit de faptul că înțelegerea antrenorului cu echipa din Gruia se prelungește automat, dacă este îndeplinit obiectivul, anume calificarea în cupele europene.

Anunțul lui Iuliu Mureșan despre viitorul lui Daniel Pancu la CFR Cluj

Iuliu Mureșan a dezvăluit, totodată, că are o relație excelentă cu Daniel Pancu. Oficialul trupei din Gruia nu-și face griji nici în privința licenței pentru Europa, pe care CFR Cluj încă nu a obținut-o. Pentru acest fapt, e nevoie ca echipa să demonstreze că nu are datorii, până la finalul acestei luni.

Dacă intrăm în cupele europene rămâne la noi. Conform contractului, se prelungește automat. Deci nu e, nu știu de ce declară treaba asta. Nu am ce comenta.

Nu am emoții pentru licența pentru Europa. Eu nu-s emotiv din fire, pentru că știu ce rezolv, și de aia știu, mă bazez pe lucruri concrete. E rezolvată problema.

Reclamă
Reclamă

Eu foarte bine mă înțeleg cu Pancu. În fiecare zi vorbim și am o relație mai caldă față de cea pe care am avut-o cu alți antrenori”, a declarat Iuliu Mureșan, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cum se va încheia „finala” de titlu Univ. Craiova - U Cluj?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:15

LIVE VIDEODanemarca – Suedia şi Austria – Ungaria se joacă ACUM. SUA, prima victorie la Mondialul de hochei

17:13

VideoStories of the Cities: Los Angeles, “capitala divertismentului mondial” şi locul unde s-a jucat finala World Cup 1994

17:11

LIVE SCOREInter – Verona 1-0. Cristi Chivu, sărbătoare în fața propriilor suporteri. Gol imediat după pauză

16:58

Record în Manchester United – Nottingham Forest 3-2! Ce performanță a stabilit Bruno Fernandes

16:51

“Nu am niciun semnal că va reveni” Declaraţie surprinzătoare despre Charalambous, chiar de la un om de la FCSB!

16:43

Rivala lui Cristi Chivu, transfer de 44 de milioane de euro! Jucătorul vine din Premier League

1 Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine” 2 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 3 Artista din România care i-a refuzat banii lui Gigi Becali. “Îi lăsasem vreo 20.000. Mi-era rușine că îi iau înapoi” 4 Cine ar fi crezut: Marius Şumudică a semnat cu FCSB! Gigi Becali a dezvăluit de ce mutarea a picat, în final 5 UPDATEXabi Alonso a semnat şi a fost prezentat oficial la Chelsea. Când va prelua echipa 6 Jose Mourinho pregăteşte o adevărată bombă la Real Madrid! Vrea să “fure” un star de la Barcelona: “Şoc în fotbal!”
Citește și