Răzvan Burleanu a reuşit să primească un nou mandat în fruntea FRF, dar alegerile sunt contestate în instaţă de contracandidatul său, Ilie Drăgan.
Potrivit avocatului lui Ilie Drăgan, citat de golazo, acesta contestă faptul că nu a fost tratat egal cu adversarul său în cursa pentru șefia FRF.
„Nu i s-a permis să vorbească, deși avea calitatea de candidat. S-a încercat excluderea lui din Adunarea Generală. În același timp, nu i s-a permis să fie reprezentat de către mine, deși aveam procură”, a declarat Mareș Plăcintă reprezentantul legal al acestuia.
Al doilea proces este legat de incompatibilitatea pe care ar fi avut-o Paul Ciucur, cel care a condus Comisia de verificare a dosarelor candidaților la alegerile FRF din 18 martie. Mai exact, acesta este simultan membru în cadrul Comisiei de audiere a Agenției Naționale Anti-Doping, situație interzisă de lege.
“O comisie incompatibilă conduce automat la anularea actelor emise, inclusiv a Adunării Generale a FRF. Această comisie a validat dosarul domnului Burleanu, deși nu mai avea dreptul să candideze.
Am făcut o sesizare la ANAD, dar nu am primit momentan niciun răspuns. Ni s-a comunicat doar că s-a trimis către președintele Comisiei de audiere în vederea investigării și efectuării demersurilor legale și dacă se impune ulterior să ia anumite decizii”, a mai susținut avocatul lui Drăgan.
- Pe lângă Denis Drăguş, FCSB vrea şi un mijlocaş de 3 milioane de euro
- Vrei la Real? OUT din echipă. Ce pedeapsă a primit Enzo Fernandez de la Chelsea
- Un fost arbitru din Liga 1 a devenit manager la FC Argeş
- Cât îi costă pe fani să umple albumul Panini pentru Campionatul Mondial
- “Zici că a venit Ceauşescu”. Scandal la spital, după decizia luată în urma infarcturilor lui Mircea Lucescu

































