CFR Cluj s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Sepsi. Edi Iordănescu şi-a lăudat jucătorii, dar a criticat programul infernal.
Sepsi – CFR Cluj 0-1 | Edi Iordănescu: "Îmi felicit băieţii"
"Joc de luptă, ne aşteptam. Echipa a răspuns bine, am ştiut să suferim. Trei puncte extrem de importante. E foarte greu să câştigi la Sfântu Ghroghe, asta e realitatea. Îmi felicit băieţii.
Partea proastă, azi suntem pe drum, iar mâine ne pregătim pentru Craiova. Arlauskis trebuie să facă nişte investigaţii, încă nu e clar (n.r. a fost schimbat la pauză). E normal, e uzură. Se joacă din 3 în 3 zile", a spus Iordănescu, la Digi Sport.
Antrenorul campioanei a subliniat organizarea excelentă a echipei sale în faza defensivă şi a pus jocul urât din atac pe seama oboselii.
"Sunt 11 meciuri în care doar într-unul am primit gol (n.r. 0-3 cu FCSB). Înseamnă lucruri bune, fundaţie! Este foarte greu să ai calitate de la un joc la altul, când nu ai timp să te recuperezi. De asta suferă unele jocuri în plan estetic. Aşteptaţi-vă, aşa vor fi multe de acum", a declarat Iordănescu.
Ce a spus Edi Iordănescu despre CFR Cluj – Universitatea Craiova
Meciul din runda viitoare, programat peste două zile pe propriul teren, cu Universitatea Craiova îl îngrijorează pe Iordănescu, deşi oltenii au remizat la Botoşani şi sunt la şapte puncte de CFR Cluj.
"Ar fi un discurs de amator (n.r. să spună a ieşit Craiova din lupta la titlu). Va fi care pe care. Ei vor fi foarte motivaţi. Dacă câştigăm, luăm clar o opţiune importantă, dar doar în relaţie cu Craiova", a precizat Iordănescu.
Antrenorul lui CFR a spus că nu a vrut să vadă meciul dintre FCSB şi Botoşani, din etapa trecută, pentru că a preferat să se uite la un alt joc. "Nu îmi face nimeni programul. Mă uit la ce îmi pofteşte sufletul", a mai afirmat Edi Iordănescu.
- Edi Iordănescu şi-a felicitat jucătorii
- Cum a scuzat jocul urât
- Mexic - Africa de Sud, meciul de deschidere de la Cupa Mondială, joi de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Marele Premiu al Barcelonei se vede exclusiv în Universul Antena în weekend-ul 12-14 iunie
- „De ce nu?” Didier Deschamps a numit naționala care poate produce surpriza la Campionatul Mondial
- Obiectivul lui Nunos Campos în primul sezon la Dinamo: „Ne-am asumat”
- Echipa cu care Zeljko Kopic ar urma să semneze după despărţirea de Dinamo!
- Cât a ajuns să coste un bilet la meciul de deschidere de la Cupa Mondială, Mexic – Africa de Sud. Prețul e uriaș
- Starul lui Manchester City, tot mai aproape de Real Madrid! Bayern Munchen s-a retras din cursă


































