Închide meniul

UPDATE | Scandal uriaş în fotbalul românesc! Un club din Liga 2 a încercat să mituiască un arbitru. Cel care a oferit banii a fost prins în flagrant

Antena Sport Publicat: 27 martie 2021, 16:01

Comentarii
UPDATE | Scandal uriaş în fotbalul românesc! Un club din Liga 2 a încercat să mituiască un arbitru. Cel care a oferit banii a fost prins în flagrant

Un club din Liga 2 a încercat să mituiască un arbitru

UPDATE: Petrolul este echipa care a încercat să mituască un arbitru. Unul dintre oficiali a fost prins în flagrant. Totul s-a petrecut înaintea meciului cu CS Mioveni, pierdut de ploieşteni cu 1-0 pe propriul teren, scrie prosport, care citează surse din Parchet.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ştirea iniţială

Apropiatul clubului din Liga 2 a oferit între 4.000 şi 6.000 de euro, scrie digisport.

Tentativă de mituire a unui arbitru în Liga 2

Cel care a oferit banii a fost prins în flagrant. Clubul implicat în scandal s-ar afla în afara locurilor de play-off, iar prin mita oferită se încerca încurcarea uneia dintre primele şase clasate în Liga 2.

DGA și procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul București au organizat flagrantul, mai scrie sursa citată. Cazul a semnalat iniţial la Departamentul de Integritate al Federaţiei.

Reclamă
Reclamă

Numele implicate au rămas confidențiale, pentru ca cercetările să continue. Cel care o oferit mită a fost dus la audieri şi ar putea fi arestare preventivă.

Nu mai puţin de 11 echipe luptă pentru cele 6 locuri care duc în play-off, cu o singură etapă rămasă de jucat, mâine de la 15:00.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 4 sept.
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40 4 sept.
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49 4 sept.
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46 4 sept.
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34 4 sept.
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14 4 sept.
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 5 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 6 Mesajul transmis de Vladislav Blănuță, după scandalul provocat în Ucraina. Ce a postat Dinamo Kiev
Citește și