Mirel Rădoi primește în continuare vești proaste de la Gaziantep, asta după ce Denis Drăguș a părăsit deja gruparea pregătită de tehnicianul român.
FIFA le-a dat turcilor interdicție la transferuri pentru următoarele trei perioade de mercato, din cauza datoriilor care s-au acumulat în ultimele luni.
Gaziantep, interdicție la transferuri din cauza datoriilor
Mirel Rădoi are parte de probleme destul de mari la Gaziantep, în afara rezultatelor modeste pe care le-a înregistrat din momentul în care a fost instalat pe banca grupării din Turcia.
Formația pregătită de antrenorul român a primit interdicție la transferuri din partea FIFA, pentru următoarele trei perioade de mercato. Datoriile către jucători au dus la această situație, jucătorii nefiind plătiți de câteva luni.
Nu este singurul club din Turcia care a fost sancționat din cauza problemelor financiare. Genclerbirligi și Ankaragucu au fost și ele pedepsite cu interdicții la transferuri.
🚨 BREAKING: Shocking development in Turkish football!
FIFA has imposed a 3 window transfer ban on Genclerbirligi, Gaziantep and Ankaragucu due to financial and case related issues.
⚠️ The clubs will be unable to register new players until their obligations are fulfilled. pic.twitter.com/E7xxeZ0512
— Goal Gossip (@Goal_Gossip1) May 14, 2026
- Un fost jucător la Arsenal, atacat de un bărbat din cauza unei postări de pe Instagram de acum un an
- Denis Drăguş, două oferte uriaşe după plecarea de la Gaziantep. Unde poate ajunge atacantul dorit şi de Gigi Becali la FCSB
- Cristi Chivu şi-a sunat soţia, după ce a câştigat un nou trofeu cu Inter. Ce i-a spus, chiar de pe teren
- “M-a durut că au văzut fiicele mele”. Cristi Chivu, dezvăluire emoţionantă după ce a reuşit eventul cu Inter
- “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit

































