Florin Prunea a numit echipa favorită înaintea unui posibil baraj între Dinamo şi FCSB: „Au jucat la turaţie maximă”

Viviana Moraru Publicat: 17 mai 2026, 8:33

Comentarii
Florin Prunea a numit echipa favorită înaintea unui posibil baraj între Dinamo şi FCSB: „Au jucat la turaţie maximă

Duel în FCSB - Dinamo/ Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Florin Prunea a numit echipa favorită înaintea unui posibil baraj de Conference League între Dinamo şi FCSB. Fostul internaţional consideră că echipa lui Zeljko Kopic va avea prima şansă în faţa marii rivale, roş-albaştrii urmând să se dueleze cu Botoşani, în primul baraj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a remizat cu CFR Cluj, scor 0-0, în etapa a noua de play-off, şi va încheia sezonul pe locul patru. Clujenii, de cealaltă parte, vor merge direct în preliminariile Conference League, fiind pe locul trei.

Florin Prunea, convins că Dinamo o poate elimina pe FCSB la un posibil baraj de Conference League

Florin Prunea a transmis că Dinamo va fi favorită în faţa FCSB-ului dacă Zeljko Kopic va avea la dispoziţie tot lotul. Fostul portar a transmis că diferenţa va fi făcută şi de faptul că roş-albaştrii nu au avut meciuri de intensitate maximă în play-out, aşa cum au avut „câinii”, în play-off.

În primul rând, Dinamo a făcut o sumedenie de schimbări, multe forțate. Jucătorii care au venit de pe bancă nu au adus același plus și nu e prima dată când se întâmplă. Kopic a scos maximum din această echipă, a stors tot. E final de sezon, putem face o analiză.

Dacă vor reuși să câștige meciul de baraj, va fi o performanță enormă. Trebuie făcut tot ce e posibil pentru ca Dinamo să aibă cei mai buni jucători la dispoziție.

Reclamă
Reclamă

Dacă va avea tot lotul la meciul cu FCSB, Dinamo are șanse destul de mari să meargă mai departe. Prezența într-o cupă europeană, ar fi o mare performanță pentru ce lot are Dinamo acum.

Mi se pare că au un ritm de joc mai mare, au jucat într-o competiție, nu poți compara play-off-ul cu play-out-ul. FCSB a jucat într-o competiție cu alt ritm și s-a văzut la meciul cu Slobozia, iar Dinamo a jucat la turație maximă”, a declarat Florin Prunea, conform digisport.ro, după Dinamo – CFR Cluj 0-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:28

Manchester United, ofertă pentru titularul de la Barcelona. Jucătorul a luat decizia imediat

13:06

„Gigi Becali a mai luat o țeapă”. Noul jucător de la FCSB a fost făcut praf. Verdict fără milă

12:57

Paul Pogba, out de la Monaco

12:38

Ionuț Chirilă a refuzat parteneriatul cu FC Dinamo. Motivul pentru care nu-i acceptă pe jucătorii lui Nuno Campos

12:10

Șoc în tenis: Nick Kyrgios, suspendat după ce a fost depistat pozitiv la cocaină: „Nu caut scuze”

11:35

Răsturnare de situație: cu cine semnează, de fapt, Sebastian Mailat, după meciul cu FCSB. Anunțul lui Valeriu Iftime

1 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 2 Jamal Musiala a leșinat din nou! Clipe de coșmar în decurs de câteva zile pentru starul lui Bayern Munchen 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 5 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!” 6 Mourinho s-a decis: cei 4 jucători „de neatins” de la Real Madrid
Citește și