Închide meniul

Pe Mourinho l-au ajuns propriile ironii! "5-4 este scor de hochei. E ruşinos!" Tottenham a fost învinsă de Everton chiar cu 5-4

Antena Sport Publicat: 11 februarie 2021, 7:23

Comentarii
Pe Mourinho l-au ajuns propriile ironii! "5-4 este scor de hochei. E ruşinos!" Tottenham a fost învinsă de Everton chiar cu 5-4

Jose Mourinho, învins cu 4-5 în Anglia

Everton şi Tottenham au oferit un meci nebun în turul cinci al Cupei Angliei. Echipa antrenată de Carlo Ancelotti a obţinut calificarea în mod dramatic, cu scorul de 5-4.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ce a spus Jose Mourinho după Everton-Tottenham 5-4

A fost 4-4 în timpul regulemantar, aşa că s-a trecut la prelungiri, unde gazdele au punctat decisiv prin Bernard, în minutul 97. Pentru Tottenham este al patrulea eşec suferit în ultimele cinci meciuri, în toate competiţiile, iar Jose Mourinho a ajuns ţinta glumelor.

Managerul portughez o ironiza pe Arsenal în 2004, când stătea pe banca lui Chelsea. El declarase că "5-4 este un scor de hochei, nu de fotbal". Mourinho a mers şi mai departe. "Într-un meci de trei la trei la antrenament, dacă scorul ajunge la 5-4, îi trimit pe jucători la vestiare, pentru că nu se apără cum trebuie. Să ai un asemenea rezultat într-un meci 11 contra 11 e ruşinos", mai spunea portughezul, citat de talksport.

Mourinho a avut un alt discurs după eşecul de aseară, cu Everton. "Fotbalul ofensiv câştigă doar atunci când nu faci greşeli în defensivă. (…) Am înscris patru goluri, dar nu a fost de ajuns", a declarat managerul lui Tottenham.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:51
Cristi Chivu, replică fermă după Inter – AC Milan 0-1. Întrebarea care l-a deranjat: „Nu pot să fac asta?”
0:16
Italienii au reacționat, după al treilea derby pierdut de Chivu în Serie A: „O problemă cronică”
0:05
Cristi Săpunaru, după ce a auzit ce a spus Alex Dobre: „Nu vrei să fii campion? Nu trebuie să înveți să pierzi”
23:47 23 nov.
Inter – AC Milan 0-1. Eșec pentru Cristi Chivu în primul Derby della Madonnina ca antrenor. Calhanoglu a ratat un penalty
23:43 23 nov.
Hakan Calhanoglu a ratat un penalty în Inter – AC Milan. Decizia luată imediat de Cristi Chivu
23:31 23 nov.
Iuliu Mureșan se felicită după numirea lui Daniel Pancu: „A adus o mare schimbare”
1 Un singur jucător l-a impresionat pe Gigi Becali în FCSB – Petrolul 1-1: “Nu are cu cine să joace” 2 NEWS ALERTLando Norris și Oscar Piastri au fost descalificați după MP din Las Vegas! Cum a fost afectat clasamentul 3 Ilie Dumitrescu şi-a pierdut şi el răbdarea după ce l-a văzut în meciul cu Petrolul: “Nu poate să facă sprint” 4 Clubul care demarează negocierile cu Gigi Becali pentru transferul stelar al lui Daniel Bîrligea 5 Panică la FCSB! Va intra în ultimele 6 luni de contract și poate semna cu cine vrea 6 Mihai Stoica a găsit vinovatul de la FCSB pentru egalul cu Petrolul şi a anunţat care ar fi “ruşinea mondială”
Citește și