Corvinul pregătește primul sezon în Liga 1 după 34 de ani, iar în acest sens hunedorenii au transferat un portar de la CFR Cluj.
Corvinul Hunedoara continuă campania de întărire a lotului înaintea revenirii istorice în Liga 1. Nou-promovata a ajuns la un acord cu CFR Cluj pentru transferul portarului Adrian Frânculescu.
Goalkeeperul în vârstă de 21 de ani vine după două sezoane petrecute sub formă de împrumut la Steaua, acolo unde a avut evoluții apreciate în Liga 2.
Frânculescu a bifat nu mai puțin de 78 de apariții în tricoul Stelei în ultimele două stagiuni și a reușit să păstreze poarta intactă în 28 dintre aceste partide, devenind unul dintre cei mai constanți tineri portari din eșalonul secund.
Tânărul portar are o cotă de piață de 350.000 de euro, potrivit transfermarkt.
- Doi jucători importanţi ai lui Dinamo, OUT pentru barajul cu FCSB! Cum ar putea arăta primul 11 al “câinilor”
- Primul jucător care pleacă de la FCSB după acest sezon! Anunțul clubului: “Nu avea cum să stea”
- “U” Cluj și-a pierdut portarul! A fost deja prezentat la noul club
- Daniel Pancu, declaraţii care le vor merge la inimă fanilor giuleşteni: “De asta are nevoie Rapid”
- Ce a discutat Dan Şucu cu Daniel Pancu! Anunţul antrenorului despre transferuri! Posibilă ţintă de la CFR Cluj
































