"Ianis Hagi e jucător de super-clasă" / "A schimbat total jocul". Impact uriaş al lui Ianis în meciul senzaţional făcut de Rangers cu Celtic

Antena Sport Publicat: 2 ianuarie 2021, 13:50

profimediaimages

Ianis Hagi a fost lăudat după prestația foarte bună din derby-ul Old Firm

În ultimele 10 zile, Ianis a contribuit la victoriile cu St. Johnstone (a marcat golul de 3-0), Hibernian (a înscris singurul gol) şi St. Mirren (a pasat decisiv pentru Roofe la golul de 1-0), iar acum a fost un jucător extrem de important și în victoria cu rivala Celtic.

Introdus în locul lui Roofe, Ianis a avut o ocazie mare după doar cinci minute, dar șutul său a trecut puțin pe lângă poarta rivalilor lui Rangers. Mai mult decât atât, Ianis a schimbat fața echipei lui Steven Gerrard și a contribuit astfel la autogolul marcat de McGregor în minutul 70. Scoțienii rămân neînvinși în acest sezon.

Fanii echipei pregătite de Steven Gerrard au fost din nou impresionați de prestația românului:

”Ianis Hagi a schimbat complet partida asta”.

”Ianis Hagi trebuie să fie titular în fiecare joc. Băiatul este pură calitate”

”Ianis Hagi este pur și simplu de clasă”

”Ianis Hagi joacă de parcă ar fi într-o compilație de pe Youtube”, au fost doar câteva dintre aprecierile suporterilor.

Ianis Hagi, printre ce mai buni tineri pasatori din Europa

Într-un top al fotbaliștilor sub 23 de ani care au oferit cele mai multe assist-uri în 2020, Ianis stă pe un impresionant loc nouă, având 12 pase decisive, conform unui top realizat de ”Football Wonderkids”.

Ierarhia este condusă autoritar de maghiarul Dominik Szoboszlai, care a impresionat la Salzburg și a dus-o pe Ungaria la Campionatul European în ultimul minut, cu 23 de pase decisive.

”Perla” Kylian Mbappe este pe 2 cu 19 assist-uri, în timp ce Jadon Sancho închide posiumul cu 15.

• Mikel Oyarzabal (Sociedad) 11 pase decisive

13:51 Benfica – Braga LIVE VIDEO în AntenaPLAY (20:00). Meciul zilei în Liga Portugal 13:51 Pierdere uriaşă pentru Rapid, pentru tot restul sezonului. Anunţul oficial făcut de giuleşteni 13:38 România – Italia LIVE VIDEO (duminică, 20:30, AntenaPLAY). Debutăm la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A 13:30 Sorana Cîrstea – Iga Swiatek 1-6, 1-6. Românca, demolată de numărul 1 WTA. „Sori”, fără replică la Madrid 13:24 Victor Piţurcă i-a „făcut” echipa lui Cosmin Olăroiu, în 2006. Detalii spectaculoase ale fostului selecţioner 12:58 „De ce să te schimbi, mă?” Marius Şumudică a fost criticat înaintea negocierilor cu Rapid: „Nu mi s-a părut ok” 12:00 FCSB – Farul LIVE TEXT (20:30). Roş-albaştrii sunt la un punct de titlu. Gică Hagi încearcă să le strice sărbătoarea! 11:57 Florinel Coman pleacă la vraciul Marijana! Când se va întoarce starul lui FCSB de la Belgrad şi când ar putea juca 11:11 Mobilizare generală înainte de FCSB – Farul! Jucătorii liderului, pregătiţi de sărbătoare! Ce îndemn au avut pentru fani 10:13 Performanţă uriaşă pentru Eliza Samara! A câştigat Liga Campionilor la tenis de masă pentru a treia oară consecutiv Vezi toate știrile