"Ianis Hagi e jucător de super-clasă" / "A schimbat total jocul". Impact uriaş al lui Ianis în meciul senzaţional făcut de Rangers cu Celtic

Antena Sport Publicat: 2 ianuarie 2021, 13:50

profimediaimages

Ianis Hagi a fost lăudat după prestația foarte bună din derby-ul Old Firm

În ultimele 10 zile, Ianis a contribuit la victoriile cu St. Johnstone (a marcat golul de 3-0), Hibernian (a înscris singurul gol) şi St. Mirren (a pasat decisiv pentru Roofe la golul de 1-0), iar acum a fost un jucător extrem de important și în victoria cu rivala Celtic.

Introdus în locul lui Roofe, Ianis a avut o ocazie mare după doar cinci minute, dar șutul său a trecut puțin pe lângă poarta rivalilor lui Rangers. Mai mult decât atât, Ianis a schimbat fața echipei lui Steven Gerrard și a contribuit astfel la autogolul marcat de McGregor în minutul 70. Scoțienii rămân neînvinși în acest sezon.

Fanii echipei pregătite de Steven Gerrard au fost din nou impresionați de prestația românului:

”Ianis Hagi a schimbat complet partida asta”.

”Ianis Hagi trebuie să fie titular în fiecare joc. Băiatul este pură calitate”

”Ianis Hagi este pur și simplu de clasă”

”Ianis Hagi joacă de parcă ar fi într-o compilație de pe Youtube”, au fost doar câteva dintre aprecierile suporterilor.

Ianis Hagi, printre ce mai buni tineri pasatori din Europa

Într-un top al fotbaliștilor sub 23 de ani care au oferit cele mai multe assist-uri în 2020, Ianis stă pe un impresionant loc nouă, având 12 pase decisive, conform unui top realizat de ”Football Wonderkids”.

Ierarhia este condusă autoritar de maghiarul Dominik Szoboszlai, care a impresionat la Salzburg și a dus-o pe Ungaria la Campionatul European în ultimul minut, cu 23 de pase decisive.

”Perla” Kylian Mbappe este pe 2 cu 19 assist-uri, în timp ce Jadon Sancho închide posiumul cu 15.

• Mikel Oyarzabal (Sociedad) 11 pase decisive

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

FotoGigi Becali a dezvăluit ce discuţie va avea cu jucătorii în avion: „Poate le rămâne în cap!”

10:39

FotoGigi Becali l-a criticat pe Tavi Popescu la plecarea spre Salonic: „Nu e bine ce face!” L-a anunţat că nu va juca cu PAOK

9:50

Decizia radicală luată la doar câteva ore după atacul cu rachete al Iranului asupra Israelului

9:31

Simona Halep – Arina Rodionova LIVE TEXT (13:00), în primul tur de la Hong Kong. Simo revine în circuit după 5 luni

9:01

EXCLUSIVPantelis Kapetanos a anunţat favorita din PAOK – FCSB: „Trebuie să fie foarte atentă în primele 20 de minute”

8:32

VIDEOBernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu, eliminaţi în sferturile China Smash 2024

1 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sale 2 VIDEOLiga Campionilor Asiei | Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost live în AntenaPLAY! Meci de vis pentru Florinel Coman 3 Cosmin Bărcăuan, avertisment teribil pentru FCSB înaintea meciului cu PAOK: „Este infern! Îi ia de pe tunel!” 4 Dennis Man, criticat de italieni, chiar şi după golul marcat în Parma – Cagliari 2-3: „Nu poţi juca 10 minute” 5 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănie 6 Suma uriaşă strânsă de David Popovici în doar 24 de ore pentru copiii cu dizabilităţi. „Sunt copleşit!”