Închide meniul

Dennis Man a vorbit despre plecarea de la FCSB. "15 milioane de euro e o sumă mare". Ce așteaptă golgheterul Ligii 1

Iulian Focșăneanu Publicat: 31 decembrie 2020, 9:20

Comentarii
Dennis Man a vorbit despre plecarea de la FCSB. "15 milioane de euro e o sumă mare". Ce așteaptă golgheterul Ligii 1

Dennis Man ar putea fi transferat de Fiorentina

Fiorentina a făcut deja o ofertă concretă pentru atacantul de 22 de ani, care a înscris 12 goluri în 14 apariții din Liga 1. Echipa din Serie A încă nu a îndeplinit cerințele patronului roș-albaștrilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man ar putea juca în Serie A

"Sunt imun la ce se scrie. La început mă deranja dacă se scria negativ, dacă se scria pozitiv eram fericit, acum sunt echilibrat. E o sumă mare cea de 15 milioane de euro avansată de Gigi Becali. Rămâne că eu să mă antrenez, să muncesc, când va fi momentul să plec… Toți să cadă de comun acord", a declarat Dennis Man pentru Prosport.

Autor al unei duble în derby-ul cu Universitatea Craiova, Man va afla până la reluarea campionatului dacă trebuie să își facă bagajele. Pe primul loc în Liga 1, FCSB joacă împotriva lui Astra pe 15 ianuarie.

Eu cred că Man va pleca primul. Pentru Man am și acum ofertă de 12 milioane. Adică am, dar nu mă mai interesează pentru că am refuzat-o și am scăzut de la 15, la 14.

A zis că până pe data de 10 ianuarie o să dea un răspuns. E din Italia, oferta. Man cred că va pleca… I-am spus 14 milioane. Dacă dă 14, pleaca, dacă dă 12, nu-l dau”, a anunțat Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:31
Statistica inedită despre titlurile lui Carlos Alcaraz din 2025. Antrenorul său, “absentul de serviciu”
16:28
Gigi Becali, mesaj tranşant despre Florinel Coman după ce s-a vorbit de revenirea fotbalistului la FCSB
15:37
Raul Rusescu nu mizează pe FCSB pentru câștigarea sezonului regular: “Ar fi o mare surpriză să nu se întâmple”
15:34
Horia Tecău nu mai e căpitanul nejucător al echipei de Billie Jean King a României: “O experienţă valoroasă”
15:20
Jose Mourinho a numit jucătorul care l-a transformat într-un antrenor mai bun. Alegere suprinzătoare
14:55
Florin Prunea n-are niciun dubiu privind “dubla” dintre Aberdeen și FCSB: “Nu mă hazardez deloc”
1 Gigi Becali are un nou favorit la FCSB: “E o dulceaţă de fotbalst” 2 Gigi Becali a desfiinţat-o pe Rapid, după derby-ul cu FCSB: “Foarte slabă! Cum să te baţi la titlu?” 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Gabi Torje, impresionat de un atacant din Liga 1: “Pentru mine, e numărul 1” 5 Florinel Coman pleacă de la Al Gharafa! Unde va ajunge jucătorul dorit şi de Gigi Becali la FCSB 6 Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă”
Citește și