Ce final de an! Abia sosit la Viitorul, Mircea Rednic este dorit de o echipă din grupele Europa League. Unde poate ajunge ”Puriul”

Gal Dorin Publicat: 30 decembrie 2020, 11:20

Comentarii
Ce final de an! Abia sosit la Viitorul, Mircea Rednic este dorit de o echipă din grupele Europa League. Unde poate ajunge ”Puriul”

Mircea Rednic este dorit în Belgia de către Standard Liege

Potrivit celor de la walfoot.be, Mircea Rednic nu a fost uitat de conducătorii de la Standard și este păstrat ca o variantă de rezervă, chiar dacă echipa din Belgia urmează să îl anunțe ca principal pe senegalezul Mbaye Leye.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Negocieri tensionate între cele două părți au făcut ca fosta campioană a Belgiei să caute o variantă de rezervă, iar ”Puriul” a fost candidatul ideal.

  • AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live

Mircea Rednic a mai antrenat în Belgia

Rednic a mai antrenat-o pe Standard în sezonul 2012/2013, rămânând pe banca belgienilor vreme de 31 de partide și terminând pe locul 4, suficient pentru preliminariile Europa League.

Mai mult, actualul antrenor al Viitorului a lucrat și la Gent și Mouscron, fiind deci un nume cunoscut în Belgia.

Mircea Rednic și-ar dori o revenire în Belgia

Întrebat de jurnaliștii belgieni, ”Puriul” a răspuns că și-ar ”îndeplini un vis” dacă s-ar întoarce la Standard Liege, semn că el nu ar fi total împotriva unei viitoare colaborări, anunță cei de la Telekom Sport.

Reclamă
Reclamă

Sub bagheta lui Rednic, Viitorul a bifat doar un singur punct în cele trei etape care s-au desfășurat până acum. 

Totuși, Mircea Rednic a trimis mereu acuzații către fostul tehnician, spaniolul Ruben de la Barrera, acuzând forma fizică deficitară în care i-a găsit pe jucătorii fostei campioane a României.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:34

EXCLUSIVPoate scandalul de dopaj în care e implicată Ana Bărbosu să influenţeze procesul pentru medalie? Răspunsul Monicăi Roşu

18:33

Reuniune sau săptămâna modei la Paris? Jucătorii lui Deschamps s-au întrecut în ținute

18:24

Președintele Interului, susținere totală pentru Cristi Chivu: „El este liderul grupului nostru”

17:55

„E fantastic! Suntem extrem de norocoși cu el!” Vinicius vrea să pună mâna pe Balonul de Aur

17:44

Reacţia lui Florin Prunea după ce Bogdan Stelea l-a acuzat pe Gigi Becali că a făcut “cea mai mare tâmpenie”

17:34

Fotbalistul convocat în premieră de Mircea Lucescu, aproape de plecarea din Liga 1: „Salariul, mai mult decât dublu!”

1 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 2 Transfer la Dinamo. Cine vine în locul lui Boateng? Nicolescu prelungește și cu Raul Opruț 3 Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF 4 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul 5 Decizia luată de Dinamo în privinţa lui Adrian Mazilu. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Problema lui” 6 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!”
Citește și