”Nu pot să uit hat-trickul împotriva României!” Haaland și-a ales cele mai frumoase momente ale anului. Amintire inedită, contra tricolorilor

Antena Sport Publicat: 25 decembrie 2020, 9:59

Comentarii
”Nu pot să uit hat-trickul împotriva României!” Haaland și-a ales cele mai frumoase momente ale anului. Amintire inedită, contra tricolorilor

Erling Haaland contra României în Liga Națiunilor

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Haaland și-a ales momentele favorite din 2020. Meciul cu România, în care Norvegia ne-a învins cu 4-0 este printre favoritele sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Erling Haaland: ”Nu pot să uit hat-trickul împotriva României”

”În primul rând, debutul meu la Dortmund, ajunsesem de doar două săptămâni și jumătate, fusesem și accidentat.

Am fost rezervă, dar am intrat în repriza secundă și am dat trei goluri. Și nu pot să uit hat-trickul împotriva României, dar și cele 4 goluri marcate împotriva Herthei Berlin”, a spus Haaland.

Atacantul Borussiei Dortmund a comentat și o poză din meciul cu România.

”Mă gândeam: 'Te rog, Sander, dă-mi mingea, joacă-mă în adâncime, la primul nostru meci împreună de la națională.' Mă gândeam doar să primesc mingea în față și să fiu periculos. Nu am nevoie de contact vizual cu el, știa deja spre ce zonă mă îndrept", a spus amuzat Haaland, în cotidianul VG, despre ocazia ratată în meciul cu România.

Reclamă
Reclamă

Erling Haaland, aproape de Chelsea

Norvegianul în vârstă de 20 de ani a ajuns în acest sezon la Dortmund. El are deja 23 de goluri în 23 de meciuri în campionat. Marile cluburi ale Europei se luptă pentru semnătura sa. Chelsea este favorită potrivit englezilor de la express.co.uk.

Haaland și-ar dori să fie antrenat de Lampdard. Fostul star al lui Chelsea este jucătorul de care regretă că nu a putut să joace.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:54

Încă o lovitură la Trabzonspor: fostul câștigător al Balonului de Aur, dorit lângă Mohamed Salah

8:45

Continuă criza de la FIFA! Richard Masters: „Gianni Infantino a apăsat butonul de autodistrugere”

8:38

Gheorghe Mustaţă, mesaj direct către Tavi Popescu după ieşirea jucătorului de la FCSB: „Îi promit asta”

8:36

„E strigător la cer”. Adrian Mutu nu s-a mai abținut și a răbufnit. Subiectul care l-a enervat: „E o rușine”

8:21

Când revine, de fapt, Dan Petrescu pe bancă. Decizia luată după oferta primită de la FCSB: „Să fie clar”

23:56 18 aug.

Răzvan Marin și AEK Atena, remiză fără goluri pe terenul lui Levski! Spectacol la Zagreb. Toate rezultatele din play-off-ul UCL

1 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 2 Jamal Musiala a leșinat din nou! Clipe de coșmar în decurs de câteva zile pentru starul lui Bayern Munchen 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 5 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!” 6 Mourinho s-a decis: cei 4 jucători „de neatins” de la Real Madrid
Citește și