VIDEO | Momente tragi-comice, cu Dani Alves pe teren! Portarul a pierdut mingea la 20 de metri de poartă, adversarii au ratat incredibil

Gal Dorin Publicat: 15 decembrie 2020, 7:18

profimediaimages

Fotbaliștii de la Sao Paolo și Corinthians au oferit momente amuzante în meciul direct

Echipa lui Dani Alves pasa în propriul careu înainte ca portarul să iasă în mod inexplicabil cu mingea la picior, fiind bineînțeles deposedat imediat de jucătorii lui Corinthians.

[BRASILEIRÃO] Two of the biggest clubs in the country, São Paulo and Corinthians, faced each other yesterday. This happened. I have no words. from r/soccer

Aceștia însă nu au reușit să înscrie cu poarta goală, atacantul având o execuție ratată și trimițând mingea pe lângă bară.

Pentru a completa imaginea demnă de o operă a lui Caragiale, Dani Alves, fostul jucător al Barcelonei și al lui Juventus, cade în mod inexplicabil pe jos fără ca vreun coleg sau adversar să îl atingă.

Fotbalul brazilian se întrece în greșeli comice

De altfel, nu este singurul episod de acest gen care s-a petrecut în campionatul brazilian în ultima vreme.

O greșeală comică a fundașilor lui Botafogo le-ar permis celor de la Internacional să câștige cu 2-1 pe terenul ultimei clasate din Brazilia.

Cu 22 de minute trecute din a doua repriză, fundașul Kevin de la Botafogo nu a mai părut prea interesat de soarta meciului, mai ales că formația sa pierduse deja șase jocuri consecutive.

El a pasat aproape nonșalant înapoi către colegii săi din centru care, la fel de atenți, i-au permis lui Yuri Alberto să fure mingea și să o șuteze pe lângă portar. Arbitrul, care se îndepărta de fază, avea spatele întors și a trebuit să folosească sistemul VAR pentru a-l clasifica drept gol valabil.

9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” 4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda