Chindia – Viitorul 1-1. Remiză nemulțumitoare pentru constănțeni! Debutul lui Rednic, stricat de greșeala lui Cojocaru

Gal Dorin Publicat: 12 decembrie 2020, 16:44

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mircea Rednic va debuta pe banca tehnică a Viitorului Constanța

Deși Viitorul a reușit să rămână destul de bine în teren chiar și în 10 oameni, băieții lui Emil Săndoi s-au organizat la pauză și au reușit să egaleze în minutul 63.

Mai mult, târgoviștenii au ratat și o ocazie uluitoare în minutul 88 prin Martac, deși pe final s-a jucat pe contre, orice echipă având posibilitatea de a marca golul decisiv.

Min. 90+: S-a încheiat partida.

Min. 88: Martac rateazp o ocazie colosală cu poarta goală pentru Chindia!

Min. 63: GOOOLLL Chindia! Florea egalează scorul.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+: Este pauză la Giurgiu.

Min. 36: Portarul Cojocaru este eliminat de la Viitorul după ce a făcut un fault în afara careului.

Min. 14: GOOOLLL Viitorul! Iancu marchează cu latul, complet liber în careu.

Update 19:30: A început meciul.

LIVE SCORE Chindia – Viitorul, 19:30

Echipe probabile:

Chindia: Aioani – Martac, Iacob, Pițian, Căpușă – Neguț, Dulca, Rață, Dumitrașcu – Popa, Florea

Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Dobrosavlevici, Ghiță, de Nooijer – Ciobanu, Artean, Matei – Iancu, Luckassen, Mățan

Chindia, pregătită de Emil Săndoi, se află la doar un punct în spatele Viitorului, pe locul 8 în clasament. Astfel, o victorie i-ar duce pe târgovișteni la două puncte deasupra constănțenilor.

De cealalta parte, Mircea Rednic va debuta în sfârșit pe banca Viitorului după ce partida cu Hermannstadt a fost amânată săptămâna trecută.

Rămâne de văzut cât timp a avut ”Puriul” pentru a schimba ceva în jocul formației lui Gică Hagi și Gică Popescu.

22:51 LIVE TEXTCFR Cluj – Rapid 3-2. Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă! Otele și Bîrligea, spectacol la debutul lui Dan Petrescu 22:40 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami e ACUM, pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY 22:31 „Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte 22:24 Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt 22:05 LIVE VIDEOFamalicao – Benfica, ACUM, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Spectacol în Liga Portugal 21:44 Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor 21:34 Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!” 21:16 Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile 20:48 Paul Pogba devine actor după ce a fost suspendat pentru 4 ani din fotbal! Anunțul făcut în presa din Franța 20:42 Radu Drăgușin, sfătuit de fani să plece de urgență de la Tottenham, după eșecul cu Liverpool: „Trebuie să scape imediat!” Vezi toate știrile