Chindia – Viitorul 1-1. Remiză nemulțumitoare pentru constănțeni! Debutul lui Rednic, stricat de greșeala lui Cojocaru

De Gal Dorin
Publicat: 12.12.2020, 16:44

Chindia și Viitorul au remizat la Giurgiu, scor 1-1, în primul meci al lui Mircea Rednic pe banca constănțenilor. Elevii săi au controlat partida fără drept de apel până în minutul 36, atunci când portarul Cojocaru a fost eliminat pentru un fault în afara careului.

Jucătorii Viitorului se bucură după gol

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Deși Viitorul a reușit să rămână destul de bine în teren chiar și în 10 oameni, băieții lui Emil Săndoi s-au organizat la pauză și au reușit să egaleze în minutul 63.

Mai mult, târgoviștenii au ratat și o ocazie uluitoare în minutul 88 prin Martac, deși pe final s-a jucat pe contre, orice echipă având posibilitatea de a marca golul decisiv.

Min. 90+: S-a încheiat partida.

Min. 88: Martac rateazp o ocazie colosală cu poarta goală pentru Chindia!

Min. 63: GOOOLLL Chindia! Florea egalează scorul.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+: Este pauză la Giurgiu.

Min. 36: Portarul Cojocaru este eliminat de la Viitorul după ce a făcut un fault în afara careului.

Min. 14: GOOOLLL Viitorul! Iancu marchează cu latul, complet liber în careu.

Update 19:30: A început meciul.

LIVE SCORE Chindia – Viitorul, 19:30

Echipe probabile:

Chindia: Aioani – Martac, Iacob, Pițian, Căpușă – Neguț, Dulca, Rață, Dumitrașcu – Popa, Florea

Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Dobrosavlevici, Ghiță, de Nooijer – Ciobanu, Artean, Matei – Iancu, Luckassen, Mățan

Chindia, pregătită de Emil Săndoi, se află la doar un punct în spatele Viitorului, pe locul 8 în clasament. Astfel, o victorie i-ar duce pe târgovișteni la două puncte deasupra constănțenilor.

De cealalta parte, Mircea Rednic va debuta în sfârșit pe banca Viitorului după ce partida cu Hermannstadt a fost amânată săptămâna trecută.

Rămâne de văzut cât timp a avut ”Puriul” pentru a schimba ceva în jocul formației lui Gică Hagi și Gică Popescu.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Mircea Rednic îl vrea pe Ionel Dănciulescu, la Dinamo
Fotbal intern • 11:07
Condiția pusă de Mircea Rednic ca să vină la Dinamo! Ce legendă vrea să aducă „Puriul” în conducerea clubului
Edi Iordănescu
Fotbal intern • 17 sept., 23:50
Edi Iordănescu, avertizat de Valeriu Iftime: „Domnul Becali îl trimite acasă cu prima valiză!” Ce spune patronul lui FC Botoşani despre lupta la titlu: „Sunt patru echipe!”
Ilie Poenaru
Fotbal intern • 17 sept., 23:41
Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Ilie Poenaru, impact instant la noua echipă: „Aveau un blocaj mental, dar am transmis ce trebuie făcut!” Cum i-a motivat pe jucători
Liviu Vârciu, prima apariție la televizor alături de fiul său. De ce l-a ținut artistul ascuns de luminile reflectoarelor
1
Foto Imagini fabuloase de la nunta anului. Simona Halep şi Toni Iuruc, surprinşi în ipostaze de neuitat! Zeci de mii de fani au reacţionat
11:49 VIDEOGol incredibil marcat de una dintre „perlele” lui Gigă Hagi! Execuție fabuloasă, de la 40 de metri 11:32 „Va fi o luptă!” Laurențiu Reghecampf aprinde spiritele înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. „Îl cunosc bine pe Dan Petrescu” 11:07 Condiția pusă de Mircea Rednic ca să vină la Dinamo! Ce legendă vrea să aducă „Puriul” în conducerea clubului 10:46 Barcelona a pus ochii pe un star de la Manchester City! Pe cine vor să aducă catalanii ca să-l facă uitat pe Lionel Messi 10:09 EXCLUSIV AS.ro LIVEDan Petrescu, pus la colţ după scandalul cu Marius Şumudică: „Nu l-a chemat nimeni la CFR, nu are nicio scuză”. Sfat pentru noul antrenor al CFR-ului 10:01 Anunțul momentului în Liga 1! „S-ar putea să vedem un duel Șumudică – Dan Petrescu peste două etape!” 9:22 Simona Halep, anunț uriaș despre viitorul în tenis! „Cred că pot să mai joc la nivel înalt!” Ce obiective are sportiva 8:57 Stop transferuri la FCSB! Gigi Becali i-a închis taraba lui Edi Iordănescu. Cum a reacționat antrenorul roș-albaștrilor 8:53 FotoLaurenţiu Reghecampf l-a dat de gol pe Gigi Becali! Soţul Anamariei Prodan, intervenţie pentru patronul FCSB: „Eu am plătit totul”. Cum a ajuns Toni Neubert la FCSB 8:28 FotoSimona Halep rupe tăcerea! Dezvăluirea momentului despre Emma Răducanu: „Au fost ani grei”. Ce i-a spus după victoria de la US Open