Închide meniul

”Bombă de coronavirus!” 11 jucători de la Ajax, depistați pozitiv. Mari probleme pentru olandezi înainte de meciul din Champions League

Gal Dorin Publicat: 2 noiembrie 2020, 15:28

Comentarii
”Bombă de coronavirus!” 11 jucători de la Ajax, depistați pozitiv. Mari probleme pentru olandezi înainte de meciul din Champions League

Unsprezece jucători de la Ajax au fost depistați pozitiv cu noul coronavirus

Giganții din Eredivisie au fost loviți din plin de virus, la puțin timp înainte ca echipa să se îmbrace pentru călătoria spre Danemarca. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Se crede că infecția ar putea fi atât de gravă în interiorul clubului încât chiar procedura de testare în sine ar putea fi compromisă și chiar și cei care au fost testați negativ ar putea să fie pozitivi. Un oficial a clasificat întreaga situație drept ”o bombă de coronavirus”.

Ajax a cerut permisiunea UEFA pentru ca unii jucători, inclusiv căpitanul Dusan Tadic, să poată zbura spre Danemarca și mâine, cu doar câteva ore înaintea meciului, anunță britanicii de la Mirror. Procedura actuală cere ca jucătorii formației care face deplasarea să fie în țara în care meciul se desfășoară cu cel puțin o zi înainte de începerea acestuia.

Formația antrenată de Erik ten Hag a pierdut cu 0-1 acasă cu Liverpool în prima etapă a grupelor și a reușit o remiză, 2-2, cu Atalanta în Italia.

Reclamă
Reclamă

Ajax, scor ireal în campionat

Vestea ca un trăznet vine într-un moment în care Ajax se afla pe val în campionat. Fosta echipă a lui Răzvan Marin a câștigat cu 13-0 în deplasarea de la Venlo.

La pauză, scorul a fost de 4-0 și nimic nu anunța măcelul din a doua repriză, cu încă nouă goluri marcate în cea de-a doua jumătate. Acesta este un nou record pentru campionatul din Olanda.

Traore, în vârstă de 19 ani, a marcat numai puţin de cinci goluri şi a dat alte trei pase decisive. Ekelenkamp, de 20 de ani, a marcat de două ori şi a oferit un assist. Pe lângă cei doi, pentru Ajax au mai înscris Tadic, Blind, Antony, Martinez, Huntelaar de două ori.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
“Trebuie să mai merg pe la biserică” Alex Musi a oferit declaraţia serii după victoria fabuloasă a “câinilor”
23:55 31 oct.
VIDEOSporting – Alverca 2-0. Goncalves a reuşit un eurogol. Campioana a urcat pe primul loc în Liga Portugal
23:54 31 oct.
Andrei Nicolescu: “Am câştigat mai mult decât un meci, am câştigat mentalitate!”
23:41 31 oct.
Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
23:28 31 oct.
“Un meci nebun” Reacţia lui Zeljko Kopic după revenirea fabuloasă a “câinilor” cu CFR! Ce a spus de Cîrjan
23:13 31 oct.
Camora, moment de sinceritate după Dinamo-CFR, 2-1: “Suntem slabi, slabi, ăsta e adevărul! E complicat”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 3 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 4 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 5 E oficial! Dan Şucu l-a dat afară de la Genoa 6 Rapid a jucat în deplasare pe Giuleşti şi încasează banii de pe bilete! Anunţul lui Victor Angelescu
Citește și