LIVE BLOG | Surprize uriașe în Spania. Real Madrid și Barcelona, învinse înainte de "El Clasico"!. Liverpool, derby de infarct cu Everton. Ianis, învingător în "Old Firm"

Gal Dorin Publicat: 17 octombrie 2020, 18:23

DPA Images / David Ramirez via Hepta

Messi este liderul celor de la Barcelona

Getafe – Barcelona 1-0

Min. 90: Final de meci. Încă o surpriză în Spania. Barcelona a fost învinsă de Getafe.

Min. 56: GOOOL Getafe! Mata a marcat din penalty.

Min. 1: A început partida.

Update: Echipele de start

Getafe: Soria – Damian, Djene, Cabaco, Olivera – Nyom, Arambarri, Maksimovic, Cucurella – Cucho, Mata

Barcelona: Neto – Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Dest – Pedri, Busquets, De Jong – Messi, Griezmann, Dembele

Manchester City – Arsenal 1-0

Update: Final de meci. Trupa lui Guardiola se impune prin reușita din prima repriză

Update: Sterling a deschis scorul pentru echipa lui Guardiola. Acesta a marcat în minutul 24.

Update: Echipele de start:

Manchester City (4-3-3): Ederson – Walker, Dias, Ake, Cancelo – Silva, Rodri, Foden – Mahrez, Aguero, Sterling

Arsenal (4-3-3): Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Tierney – Ceballos, Xhaka, Saka – Willian, Pepe, Aubameyang

Real Madrid – Cadiz 0-1

Update: Final de meci. Surpriză la Madrid, trupa lui Zidane pierde în fața lui Cadiz.

Update: Surpriză la Madrid! Lozano deschide scorul în minutul 16.

Real Madrid (4-3-3): Courtois – Nacho, Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Isco – Lucas, Benzema, Vinicius

Cadiz (4-4-2): Ledesma – Akapo, Cala, Fali, Espino – Alex, Jose Mari, Jonsson, Ponce – Negredo, Lozano

Inter – Milan 1-2

Update: Milan se impune în fața celor de la Inter, scor 2-1, și este pe primul loc în Serie A.

Update: Lukaku reduce din diferenţă în minutul 29.

Update: Zlatan Ibrahimovic reuşeşte dubla după alte 4 minute şi Milan conduce cu 2-0.

Update: Zlatan Ibrahimovic deschide scorul în minutul 12, după ce a ratat un penalty în aceeaşi fază.

Inter (3-4-1-2): Handanovic – D`Ambrosio, de Vrij, Kolarov – Hakimi, Brozovic, Vidal, Perisic – Barella, Lukaku, Martinez

Milan (4-2-3-1): Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Bennacer, Kessie – Saelemaekers, Calhanoglu, Leao – Ibrahimovic

Everton – Liverpool 2-2

Min. 90+3: Final de derby. Everton și Liverpool au dat-o la pace la capătul unui derby încins.

Min. 90:  Ce nebunie! Henderson a marcat, dar golul a fost anulat!

Min. 81: GOOOL Everton!  Dominic Calvert-Lewin egalează. Nebunie în derby.

Min. 72: GOOOL Liverpool! Salah marchează și el. Liverpool, aproape de a câștiga derby-ul.

Min. 19: GOOOL Everton! Michael Keane a egalat.

Min. 11: Van Dijk iese accidentat de pe teren, după o intrare dură a lui Pickford.

Min. 3: GOOOL Liverpool! Mane deschide scorul după numai 3 minute.

Update: Au început primele meciuri tari ale zilei: Celtic – Rangers și Everton – Liverpool.

EVERTON (4-3-3): Pickford – Coleman, Keane, Mina, Digne – Allan, Doucouré, Gomes – James, Richarlison, Calvert-Lewin

Rezerve: Olsen, Godfrey, Davies, Delph, Sigurdsson, Iwobi, Bernard

Antrenor: Carlo Ancelotti

LIVERPOOL (4-3-3): Adrian – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Thiago, Henderson – Salah, Firmino, Mane

Rezerve: Kelleher, Gomez, Milner, Wijnaldum, Jones, Jota, Minamino

Antrenor: Jurgen Klopp

LIVE SCORE Celtic – Rangers 0-2

Min. 90+3: Final de meci! Ianis a fost rezervă în primul său Old Firm din carieră, dar Rangers s-a impus cu 2-0. Goldson a fost băiatul de aur al lui Gerrard. E pentru prima oară când Ianis e convocat de Stevie G şi nu este folosit într-un meci.

Min. 55: GOOOL Rangers! Goldson reușește dubla. Ianis este în continuare pe bancă.

Min. 9: GOOOL Rangers! Goldson deschide scorul pentru echipa lui Ianis.

Min. 1: A început Old Firm.

Update: Ianis Hagi este rezervă în derby-ul Scoției, Celtic – Rangers, care va începe la 14.30.

CELTIC: Barkas -Welsh, Ajer, Duffy – Laxalt, Frimpong, McGregor, Brown, Ntcham – Elyounoussi, Klimala.

Rezerve: Bain, Taylor, Griffiths, Ajeti, Soro, Turnbull, Rogic, Henderson, Ralston

Antrenor: Neil Lennon

RANGERS: McGregor – Tavernier, Goldson, Helander, Barisic – Kamara, Davis, Arfield – Baker, Kent, Morelos

Rezerve: McLaughlin, Bassey, Balogun, Jack, Jones, Hagi, Aribo, Itten, Defoe

Antrenor: Steven Gerrard

Update: PSG nu a avut nicio emoție în meciul din deplasare cu Nimes, din etapa a 7-a. Gazdele au rămas în inferioritate în minutul 12, când Landre a văzut cartonaș roșu. A urmat un recital ofensiv al campionilor en-titre. Kylian Mbappe (32, 83), Florenzi (77) și Sarabia (88) au înscris golurile victoriei cu 4-0!

Totuși, pauza internațională s-a terminat și meciurile din cele mai tari campionate ale lumii revin spre deliciul spectatorilor.

Mai mult, meciurile de club revin cu încleștări tari și așteptate de multă vreme. Everton, senzația Premier League, va fi față în față cu campioana Liverpool. Inter o întâlnește pe Milan în duelul de pe San Siro și Celtic îl înfruntă pe Ianis Hagi și Rangers în duelul Old Firm.

Când se joacă cele mai tari meciuri ale weekend-ului

Premier League

La Liga

Serie A

Scottish Premiership

Bundesliga

8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY