LIVE BLOG | Surprize uriașe în Spania. Real Madrid și Barcelona, învinse înainte de "El Clasico"!. Liverpool, derby de infarct cu Everton. Ianis, învingător în "Old Firm"

Gal Dorin Publicat: 17 octombrie 2020, 18:23

DPA Images / David Ramirez via Hepta

Messi este liderul celor de la Barcelona

Getafe – Barcelona 1-0

Min. 90: Final de meci. Încă o surpriză în Spania. Barcelona a fost învinsă de Getafe.

Min. 56: GOOOL Getafe! Mata a marcat din penalty.

Min. 1: A început partida.

Update: Echipele de start

Getafe: Soria – Damian, Djene, Cabaco, Olivera – Nyom, Arambarri, Maksimovic, Cucurella – Cucho, Mata

Barcelona: Neto – Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Dest – Pedri, Busquets, De Jong – Messi, Griezmann, Dembele

Manchester City – Arsenal 1-0

Update: Final de meci. Trupa lui Guardiola se impune prin reușita din prima repriză

Update: Sterling a deschis scorul pentru echipa lui Guardiola. Acesta a marcat în minutul 24.

Update: Echipele de start:

Manchester City (4-3-3): Ederson – Walker, Dias, Ake, Cancelo – Silva, Rodri, Foden – Mahrez, Aguero, Sterling

Arsenal (4-3-3): Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Tierney – Ceballos, Xhaka, Saka – Willian, Pepe, Aubameyang

Real Madrid – Cadiz 0-1

Update: Final de meci. Surpriză la Madrid, trupa lui Zidane pierde în fața lui Cadiz.

Update: Surpriză la Madrid! Lozano deschide scorul în minutul 16.

Real Madrid (4-3-3): Courtois – Nacho, Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Isco – Lucas, Benzema, Vinicius

Cadiz (4-4-2): Ledesma – Akapo, Cala, Fali, Espino – Alex, Jose Mari, Jonsson, Ponce – Negredo, Lozano

Inter – Milan 1-2

Update: Milan se impune în fața celor de la Inter, scor 2-1, și este pe primul loc în Serie A.

Update: Lukaku reduce din diferenţă în minutul 29.

Update: Zlatan Ibrahimovic reuşeşte dubla după alte 4 minute şi Milan conduce cu 2-0.

Update: Zlatan Ibrahimovic deschide scorul în minutul 12, după ce a ratat un penalty în aceeaşi fază.

Inter (3-4-1-2): Handanovic – D`Ambrosio, de Vrij, Kolarov – Hakimi, Brozovic, Vidal, Perisic – Barella, Lukaku, Martinez

Milan (4-2-3-1): Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Bennacer, Kessie – Saelemaekers, Calhanoglu, Leao – Ibrahimovic

Everton – Liverpool 2-2

Min. 90+3: Final de derby. Everton și Liverpool au dat-o la pace la capătul unui derby încins.

Min. 90:  Ce nebunie! Henderson a marcat, dar golul a fost anulat!

Min. 81: GOOOL Everton!  Dominic Calvert-Lewin egalează. Nebunie în derby.

Min. 72: GOOOL Liverpool! Salah marchează și el. Liverpool, aproape de a câștiga derby-ul.

Min. 19: GOOOL Everton! Michael Keane a egalat.

Min. 11: Van Dijk iese accidentat de pe teren, după o intrare dură a lui Pickford.

Min. 3: GOOOL Liverpool! Mane deschide scorul după numai 3 minute.

Update: Au început primele meciuri tari ale zilei: Celtic – Rangers și Everton – Liverpool.

EVERTON (4-3-3): Pickford – Coleman, Keane, Mina, Digne – Allan, Doucouré, Gomes – James, Richarlison, Calvert-Lewin

Rezerve: Olsen, Godfrey, Davies, Delph, Sigurdsson, Iwobi, Bernard

Antrenor: Carlo Ancelotti

LIVERPOOL (4-3-3): Adrian – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Thiago, Henderson – Salah, Firmino, Mane

Rezerve: Kelleher, Gomez, Milner, Wijnaldum, Jones, Jota, Minamino

Antrenor: Jurgen Klopp

LIVE SCORE Celtic – Rangers 0-2

Min. 90+3: Final de meci! Ianis a fost rezervă în primul său Old Firm din carieră, dar Rangers s-a impus cu 2-0. Goldson a fost băiatul de aur al lui Gerrard. E pentru prima oară când Ianis e convocat de Stevie G şi nu este folosit într-un meci.

Min. 55: GOOOL Rangers! Goldson reușește dubla. Ianis este în continuare pe bancă.

Min. 9: GOOOL Rangers! Goldson deschide scorul pentru echipa lui Ianis.

Min. 1: A început Old Firm.

Update: Ianis Hagi este rezervă în derby-ul Scoției, Celtic – Rangers, care va începe la 14.30.

CELTIC: Barkas -Welsh, Ajer, Duffy – Laxalt, Frimpong, McGregor, Brown, Ntcham – Elyounoussi, Klimala.

Rezerve: Bain, Taylor, Griffiths, Ajeti, Soro, Turnbull, Rogic, Henderson, Ralston

Antrenor: Neil Lennon

RANGERS: McGregor – Tavernier, Goldson, Helander, Barisic – Kamara, Davis, Arfield – Baker, Kent, Morelos

Rezerve: McLaughlin, Bassey, Balogun, Jack, Jones, Hagi, Aribo, Itten, Defoe

Antrenor: Steven Gerrard

Update: PSG nu a avut nicio emoție în meciul din deplasare cu Nimes, din etapa a 7-a. Gazdele au rămas în inferioritate în minutul 12, când Landre a văzut cartonaș roșu. A urmat un recital ofensiv al campionilor en-titre. Kylian Mbappe (32, 83), Florenzi (77) și Sarabia (88) au înscris golurile victoriei cu 4-0!

Totuși, pauza internațională s-a terminat și meciurile din cele mai tari campionate ale lumii revin spre deliciul spectatorilor.

Mai mult, meciurile de club revin cu încleștări tari și așteptate de multă vreme. Everton, senzația Premier League, va fi față în față cu campioana Liverpool. Inter o întâlnește pe Milan în duelul de pe San Siro și Celtic îl înfruntă pe Ianis Hagi și Rangers în duelul Old Firm.

23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90